ساماندهی مشکلات حاشیه شهر سنندج در طرح بازآفرینی

تاریخ انتشار : پنج شنبه 06 اردیبهشت 1397 - ساعت : 11:27

کد مطلب: 48797 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس اداره عمران و بهسازی راه و شهرسازی کردستان خبر داد:

ساماندهی مشکلات حاشیه شهر سنندج در طرح بازآفرینی

مازندشورا: رئیس اداره عمران و بهسازی راه و شهرسازی کردستان گفت: بافت‌های ناکارآمد، حواشی شهرها و نواحی منفصل شهری و مسائل و مشکلات مبتلا به آن به عنوان یکی از جدی‌ترین چالش‌های نظام برنامه‌ریزی و مدیریت شهرهای کشور مطرح است که با اجرای طرح بازآفرینی ساماندهی می‌شوند.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی کردستان، رئیس اداره عمران و بهسازی اداره کل راه و شهرسازی کردستان به ارائه گزارشی در رابطه با فعالیت‌های انجام شده در این زمینه پرداخت.

مصطفی رضایی گفت: ۱۱۰ میلیارد ریال کار اجرایی تنها در ناحیه منفصل شهری نایسر در حال انجام است که پروژه بهسازی معابر چشمگیرترین آن‌ها است.

وی اظهار کرد: مقرر شده بود برای کمک به آسفالت و بهسازی سکونتگاه غیررسمی نواحی منفصل شهری نایسر و حسن‌آباد سنندج سازمان ملی زمین و مسکن تا سقف ۱۳۰ میلیارد ریال زمین واگذار کند که شهرداری تاکنون مشخصاتی به ارزش ۹۰ میلیارد ریال ارسال کرده که با معرفی پیمانکار هر فاز، ما زمین‌ها را تحویل می‌دهیم.

رضایی یادآور شد: مصوب شده بود برای تملک املاک تاریخی شهر که هویت سنندج محسوب می‌شود و یک به یک در حال از بین رفتن است ۶۰ میلیارد ریال تخصیص یابد اما هنوز شهرداری پیگیری‌های لازم را انجام نداده است.

وی با اشاره به اینکه برای تولید فضاهای عمومی در نایسر کمبود زمین وجود دارد، افزود: برای ساخت مدرسه در این ناحیه مجبور شدیم بخشی از زمینی را که برای ساخت پاسگاه انتظامی اختصاص داده بودیم از نیروی انتظامی پس بگیریم.

وی تأکید کرد: به دلیل کمبود زمین از مردم منطقه خواسته‌ایم در ازای اینکه زمینی در اختیار راه و شهرسازی بگذارند در مناطقی دیگر به آن‌ها زمین معوض بدهیم.

رئیس اداره عمران و بهسازی اداره کل راه و شهرسازی کردستان گفت: برنامه مدونی برای ساماندهی حواشی شهر وجود ندارد و هر دستگاهی به صورت جزیره‌ای در این حوزه در حال فعالیت است.

هر چند برای بسیاری از مصوبات و برنامه‌هایی که در قالب طرح بازآفرینی شهری پیگیری می‌شود اقدامی صورت نگرفته یا اگر هم گرفته به کندی پیش می‌رود اما برخی از این تصمیم‌ها آغاز شده و برخی نیز به انجام رسیده است.

ساخت مدرسه ۶ کلاسه در نایسر و آغاز ساماندهی و بهسازی معابر این ناحیه منفصل شهری از جمله این طرح‌ها است که انجام شده است.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی

برچسب ها : #بهسازی #اداره #شهرسازی #نایسر #میلیارد #کردستان #ناحیه #ساماندهی #منفصل #عمران #سنندج #مدرسه #کمبود #زمینی #انتظامی #اینکه #آن‌ها #عمومی #بازآفرینی #معابر #رضایی #شهرداری

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ساماندهی مشکلات حاشیه شهر سنندج در طرح بازآفرینی

*

*


X https://sport45.site/