تاریخ انتشار : دوشنبه 17 اردیبهشت 1397 - ساعت : 21:15

کد مطلب: 49419 چاپ به اشتراگ گذاشتن

شرایط بازگشت «سپنتا نیکنام» به شورای شهر

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: در صورتی که مجمع تشخیص مصلحت نظام مصوبه مجلس را تایید کند، سپنتا نیکنام می‌تواند به شورای شهر یزد بازگردد.

مازندشورا:محمدجواد کولیوند امروز- دوشنبه- درخصوص آخرین وضعیت طرح اصلاح قانون شوراها در مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این مطلب افزود: کمیسیون قضایی و امنیتی مجمع تشخیص مصلحت نظام جلساتی پیرامون بررسی مصوبه مجلس درباره عضویت اقلیت های مذهبی در شوراهای شهر و روستا برگزار کرده و در مورد مصوبه مجلس اظهار نظر کرده است.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کمیسیون قضایی نظر منفی در مورد مصوبه مذکور مجلس داده اما کمیسیون امنیتی نظر منفی نداده است، لذا اذعان داشتند که نظر شورای نگهبان را برای دور بعدی شورا‌های شهر و روستا پذیرفته اند.
رئیس کمیسیون شوراهای مجلس بیان داشت: در نهایت جمع‌بندی مجمع تشخیص مصلحت نظام، ارجاع مجدد مصوبه مجلس به کمیسیون امنیتی بوده تا نظر نهایی را بدون شرط اعلام کنند، به نظر می‌رسد جو مجمع تشخیص آرام و موافق با مصوبه مجلس است.
کولیوند در توضیح اینکه مصوبه مجلس درباره حضور اقلیت‌های دینی در شوراهای شهر و روستا عطف به ما سبق است، گفت: شورای نگهبان اذعان دارد که قبل از انتخابات شوراها به مجلس اعلام کرده اما مجلس رعایت نکرده است، در صورتی که مسیر اصلاح قانون در این جریان به هم گِره خورده بود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در حقیقت مسیر اصلاح در حین انتخابات شوراها و استعلام و تایید صلاحیت کاندیداها اتفاق افتاد، از این رو فرصتی برای تعیین تکلیف پیش از برگزاری انتخابات نبود.
کولیوند تاکید کرد: در صورتی که مجمع تشخیص مصلحت نظام مصوبه مجلس را تایید کند، سپنتا نیکنام می‌تواند به شورای شهر یزد بازگردد.
رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، در مورد نظر مجمع درباره استفساریه مربوط به مینو خالقی گفت: این موضوع از مجمع تشخیص مصلحت نظام به شورای حل اختلاف ارجاع و به آن رأی داده شد، بنابراین مجمع دیگر نمی‌تواند به این ورودی داشته باشد. 

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #شورای #مصوبه #تشخیص #کمیسیون #مصلحت #شوراها #شوراهای #انتخابات #اسلامی #روستا #امنیتی #درباره #اصلاح #کولیوند #تایید #صورتی #نیکنام #شورای نگهبان #کمیسیون شوراها #شورای شهر #اعلام #نگهبان #قانون #سپنتا #نماینده #اذعان #قضایی #ارجاع

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : شرایط بازگشت «سپنتا نیکنام» به شورای شهر

*

*


X https://sport45.site/