هرمزگان در جایگاه نخست ورود كالای ترانزیت كشور قرار گرفت

تاریخ انتشار : پنج شنبه 27 اردیبهشت 1397 - ساعت : 14:38

کد مطلب: 50057 چاپ به اشتراگ گذاشتن

در سال ۹۶ و در بین ۳۲ مرز فعال کشور

هرمزگان در جایگاه نخست ورود كالای ترانزیت كشور قرار گرفت

مازندشورا: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان گفت: هرمزگان از بین ۳۲ مرز فعال کشور در جایگاه نخست ترانزیت کالا قرار گرفته است.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان داریوش باقر جوان گفت: تلاش شبانه روزی فعالان حوزه حمل و نقل استان موجب شد تا هرمزگان از بین ۳۲ مرز فعال کشور در جایگاه نخست ترانزیت کالا قرار گیرد.

مدیر كل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان افزود: در ۱۲ ماهه  سال ۱۳۹۶ بندرشهید رجایی  با کسب ۳۶ درصد از مجموع ترانزیت کالاهای ورودی، مهمترین و فعال ترین مرز ترانزیتی در کشور بود.

وی اضافه کرد : در این مدت بالغ بر سه میلیون و دویست و چهل و هشت هزار تن  (۳میلیون ۲۴۸هزار تن) کالا از طریق بندرعباس به دیگر مرزهای کشور ترانزیت شده است.

باقر جوان  بیشترین کالاهای ترانزیتی از مرز بندرعباس را مواد سوختی ، انواع ترکیبات شیمیایی ، کالاهای ساختمانی ، لوازم خانگی و انواع پنبه برشمرد.

مدیر كل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان  همچنین مرزهای پرویزخان ، بازرگان و باشماق  را دیگر مرزهایی نام برد که در جایگاه های بعدی ترانزیت ورود کالا به کشور قرار دارند و ۷۱ درصد از حجم کل ترانزیت کالا در کشور از طریق مرزهای نام برده شده صورت می گیرد و تنها ۲۹ درصد متعلق به سایر مرزهای کشور است.

داریوش باقر جوان به میزان ترانزیت کالا در کشور اشاره کرد و گفت: آمار و اطلاعات جمع آوری شده حاکی از این است در ۱۲ ماهه ۹۶ در مجموع ، ۹۲۸۲ میلیون تن کالاهای نفتی و غیر نفتی از مرزهای جاده ای کشور ترانزیت شده است که نسبت به مدت مشابه در سال ۹۵ ، ۱۹ درصد افزایش داشته است  .

وی کریدور جنوب به شمال را یکی از مهمترین کریدورهای بین المللی برشمرد که از مرز بندرعباس و استان هرمزگان گذر می کند و قاره آسیا را به اروپا متصل و نیازهای مواد اولیه کشورهای آسیای شمالی و اروپا را فراهم می کند.

ترکمنستان - قزاقستان - گرجستان - آذربایجان - ارمنستان - روسیه – ازبکستان و ترکیه مقاصد کالاهای تزانریتی از کشورمان است.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای

برچسب ها : #ترانزیت #مرزهای #هرمزگان #کالاهای #جایگاه #بندرعباس #راهداری #انواع #اروپا #برشمرد #میلیون #ترانزیتی #داریوش #استان #مجموع #مهمترین #جاده‌ای

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : هرمزگان در جایگاه نخست ورود كالای ترانزیت كشور قرار گرفت

*

*


X https://sport45.site/