رشد ۱۹ درصدی ترانزیت كالا در سال ۹۶

تاریخ انتشار : یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 - ساعت : 16:11

کد مطلب: 50261 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل دفتر ترانزیت و پایانه‌های مرزی خبر داد:

رشد ۱۹ درصدی ترانزیت كالا در سال ۹۶

مازندشورا: طی ۱۲ماهه سال ۹۶، بیش از۹ میلیون و ۲۸۱ هزار تن كالا از ۳۲ مرز فعال زمینی و آبی كشور ترانزیت شده است كه نسبت به مدت مشابه در سال ۹۵ بیش از ۱۹درصدرشد داشته است.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط‌عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، رضا نفیسی مدیركل دفتر ترانزیت و حمل نقل بین المللی این سازمان با اعلام این خبر، افزود: از مجموع كالاهای ترانزیت شده، بیش از ۲ میلیون و ۸۴۴ هزار  تن را مواد نفتی و حدود ۶ میلیون و  ۴۳۷ هزار تن را مواد غیرنفتی تشكیل داده‌اند كه عمده‌ترین كالاهایی عبوری نظیر مازوت، انواع پارچه، قطعات اتومبیل، برنج ، گازوئیل، لاستیك و پنبه بوده است.

این مقام مسئول با اشاره به موقعیت مهم كشورمان در منطقه به لحاظ جغرافیایی و همچنین با توجه به شرایط و وضعیت مطلوب ایمنی و محورهای ترانزیتی و شریانی جاده ای و همچنین دسترسی به آبهای آزاد دنیا با امنیت كامل افزود: در مدت زمان مذكور، از میان مرزهای كشور بندر شهیدرجایی با۳ میلیون و ۲۴۸هزار تن معادل ۳۵ درصد فعال‌ترین مرز در زمینه ترانزیت ورود كالا به شمار می‌رود. پس از آن مرزهای پرویزخان با  ۱۵ درصد و بازرگان و باشماق با ۱۰ درصد دررده‌های بعدی قرار دارند.

نفیسی بیشترین حجم ترددكامیون‌های حامل بار ترانزیتی را در سال گذشته از مبدأ عراق به مقصد امارات اعلام كرد كه عمدتاً به جهت ترانزیت فرآورده های نفتی بوده است.

وی با قدردانی از همت بخش خصوصی مرتبط با امر ترانزیت كالا در كشور، خاطرنشان كرد: از سرگیری ترانزیت فرآورده های سوختی از مسیر جمهوری اسلامی ایران و تلاش و فعالیت تشكل های صنفی درحوزه حمل‌ونقل بین المللی دركنار اقدامات و رایزنی های منطقه ای گسترده‌ دستگاههای ذیربط از دلایل عمده افزایش میزان ترانزیت از كشور بوده است.

نفیسی ابراز امیدواری كرد با گسترش روابط حمل و نقل جاده ای با كشورهای منطقه آسیا و اروپا شاهد تداوم روند صعودی ترانزیت برای سال جاری باشیم.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای

برچسب ها : #ترانزیت #منطقه #میلیون #نفیسی #مرزهای #فرآورده #ترانزیتی #همچنین #المللی #اعلام #افزود

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : رشد ۱۹ درصدی ترانزیت كالا در سال ۹۶

*

*


X https://sport45.site/