نگران آغاز موج دوم بیماری در کلاردشت هستیم

تاریخ انتشار : پنج شنبه 10 خرداد 1397 - ساعت : 14:30

کد مطلب: 50676 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

نگران آغاز موج دوم بیماری در کلاردشت هستیم

مازندشورا: رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: نگران آغاز موج دوم بیماری هستیم، چراکه احتمال آلودگی از فرد به فرد نیز وجود دارد.

مازندشورا:سیدعباس موسوی امروز درباره آخرین وضعیت وقوع بیماری گوارشی در شهرستان کلاردشت مازندران، اظهار کرد: با انجام اقدامات بهداشتی و درمانی و همچنین همراهی مردم شاهد روند کاهشی بیماری در شهرستان هستیم.

* هیچ مورد بستری در بیمارستان نداریم

وی ادامه داد: همه بیماران مراجعه‌کننده پس از انجام اقدامات درمانی لازم، به‌صورت سرپایی درمان و مرخص شدند و در حال حاضر هیچ مورد بستری در بیمارستان نداریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران تصریح کرد: با وجود اینکه روند مراجعه این‌گونه بیماران رو به کاهش است اما این بیماری در صورت رعایت نکردن کامل بهداشت فردی از سوی بیماران و خانواده‌های آنها قابل انتقال است.

موسوی با اعلام اینکه شیوع ویروسی به نام نوروویروس دلیل این بیماری است، افزود: این ویروس از راه دهان و از طریق مصرف آب و غذای آلوده  منتقل می‌شود و همچنین دست و سطوح آلوده به ویروس (دستگیره در، تلفن و...) نیز از دیگر راه‌های شایع انتقال این بیماری است.

وی تصریح کرد: نگران این هستیم شاهد آغاز موج دوم بیماری باشیم؛ چراکه احتمال آلودگی از فرد به فرد وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ادامه داد: این بیماری به‌نوعی آنفلوآنزای گوارشی نامیده می‌شود که لازم است افراد به رعایت بهداشت فردی و شست‌وشوی مرتب دست‌ها توجه کنند.

* روند کاهشی بیماران نشان از آمادگی حوزه سلامت دارد

موسوی به آمادگی کامل حوزه بهداشت و درمان اشاره کرد و گفت: تمامی تیم‌های درمانی در شهرستان کلاردشت و شهرهای اطراف در آمادگی کامل بسر می‌برند و روند کاهشی بیماران نشان از آمادگی حوزه سلامت دارد.

وی با تأکید بر رعایت بهداشت فردی، خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه آب یکی از راه‌های انتقال بیماری محسوب می‌شود لازم است افراد آب آشامیدنی را بجوشانند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران یادآور شد: همچنین افراد قبل از خوردن غذا دست‌ها را بشویند و سطوح و دستگیره درب‌ها را ضدعفونی کنند تا شیوع و انتقال بیماری را کنترل کنیم.

یونسی‌عالمی دادستان مرکز مازندران نیز در در این‌باره ، اظهار کرد: دادستان کلاردشت و عباس‌آباد در این زمینه مأموریت ویژه دارند موضوع را بررسی کنند.

86034/ح


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #بیماری #مازندران #بیماران #بهداشت #آمادگی #انتقال #کلاردشت #پزشکی #دانشگاه #همچنین #کاهشی #درمانی #شهرستان #هستیم #موسوی #افراد #رعایت #اینکه #ویروس #دست‌ها #دادستان #سلامت #راه‌های #دستگیره #بیمارستان #اظهار #گفت‌وگو #گوارشی #نگران #اقدامات #بستری #درمان #ادامه #نداریم #تصریح

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نگران آغاز موج دوم بیماری در کلاردشت هستیم

*

*


X https://sport45.site/