مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 50817 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 17 خرداد 1397 -ساعت : 17:24

چاپ به اشتراگ گذاشتن
کاهش دمای از روز شنبه در اکثر مناطق کشور/ کاهش شاخص کیفیت هوا به خاطر گردوغبار در نیمه شرقی

گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از وضعیت جوی:

کاهش دمای از روز شنبه در اکثر مناطق کشور/ کاهش شاخص کیفیت هوا به خاطر گردوغبار در نیمه شرقی

مازندشورا: براساس بررسی و تحلیل نقش‌های هواشناسی در ادامه فعالیت سامانه بارشی در کشور برای امشب در شمال و شرق خراسان رضوی، شمال آذربایجان شرقی و غربی، قسمت‌های شرقی مازندران، غرب گلستان، ارتفاعات سمنان و کرمان شاهد بارش باران همراه با رعدوبرق و وزش باد خواهیم بود.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، براساس بررسی و تحلیل نقش‌های هواشناسی در ادامه فعالیت سامانه بارشی در کشور برای امشب در شمال و شرق خراسان رضوی، شمال آذربایجان شرقی و غربی، قسمت‌های شرقی مازندران، غرب گلستان، ارتفاعات سمنان و کرمان شاهد بارش باران همراه با رعدوبرق و وزش باد خواهیم بود.

برای فردا جمعه پیش‌بینی می‌شود علاوه بر این مناطق ارتفاعات شرقی تهران را هم این سامانه در بربگیرد و شاهد بارش باران باشیم.

روز شنبه تقویت اموج تراز میانی جو سبب می‌شود در شمال غرب کشور در آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل و دامنه‌های جنوبی البرز در زنجان، قزوین، البرز، اصفهان و سمنان در شمال شرق خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی و در ادامه در زاگرس مرکزی در چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و ارتفاعات کرمان انتظار بارش باران همراه با رعدوبرق و وزش بادهای شدید موقتی را داشته باشیم.

در ادامه روند افزایش دما به غیر از سواحل شمالی کشور در بقیه نقاط کشور شاهد گرمای هوا خواهیم بود و این مساله سبب می شود تا گرما در جنوب کشورمان ماندگاری داشته باشد اما از شنبه به بعد به تدریج شاهد کاهش دما در اکثر نقاط کشورمان خواهیم بود.

استان‌های واقع در نیمه شرقی کشور، دامنه‌های البرز شرق و جنوب غرب کشور مثل ایلام، خوزستان و بوشهر در دو روز آینده شاهد وزش باد همراه با گردوخاک خواهند بود که این مساله باعث پایین آمدن شاخص کیفیت هوا در این مناطق خواهد شد و از همین رو آب‌های جنوب کشور هم متلاطم پیش‌بینی می‌شوند.

در همین خصوص امشب در برخی نقاط استان تهران، البرز، مرکزی و شرق سمنان وزش بادها می‌توانند شدید بوده و ریزش گرد و خاک را در آنها داشته باشیم البته در تهران هم ممکن است این وزش بادها در بعدازظهر امروز به نسبت شدید شوند.

آسمان تهران دو روز آینده صاف همراه با وزش باد در برخی ساعات پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما در دو روز آینده در تهران ۳۸ و ۲۲ درجه خواهد بود.

روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۴۹ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۱۱ درجه بالای صفر و همدان با کمینه دمای ۱۰ درجه بالای صفر، خنک‌ترین مراکز استان خواهند بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز ۱۱ خردادماه سال جاری ۱۵۹.۹ میلی‌متر ثبت شد. میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۲۰۷.۳ میلی‌متر بود، بنابراین تا این تاریخ بارش سال جاری ۲۲.۹ درصد کمتر از سال گذشته است. 

میانگین بلندمدت کشور در بازه زمانی مذکور ۲۱۸.۳ میلیمتر بوده است که بارش سال جاری ۲۶.۷ درصد کمتر از سال بلندمدت است. 

بیشترین میزان در هفته سی‌‌و‌ششم سال زراعی متعلق به منطق تالش در استان گیلان به میزان ۶۴.۴میلیمتر است


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - البرز - همراه - استان - آینده - خواهیم - میزان - پیش‌بینی - بالای - کمینه - باران - باشیم - خراسان - ادامه - ارتفاعات - مناطق - سمنان - وزارت - بیشینه - بادها - میانگین - شهرسازی - پایگاه - بلندمدت - زمانی - گذشته - زراعی - کشورمان - گزارش - سامانه - آذربایجان - رعدوبرق - دامنه‌های - شمالی - کیفیت - کرمان - مساله - مرکزی - خواهند -

مطالب مرتبط با : کاهش دمای از روز شنبه در اکثر مناطق کشور/ کاهش شاخص کیفیت هوا به خاطر گردوغبار در نیمه شرقی
نظر شما در مورد : کاهش دمای از روز شنبه در اکثر مناطق کشور/ کاهش شاخص کیفیت هوا به خاطر گردوغبار در نیمه شرقی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*