مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 50888 -تاریخ انتشار : یکشنبه 20 خرداد 1397 -ساعت : 16:22

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تعامل بین‌دستگاهی مقدمه اجرایی شدن برنامه‌های بازآفرینی شهری مازندران

مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران عنوان کرد:

تعامل بین‌دستگاهی مقدمه اجرایی شدن برنامه‌های بازآفرینی شهری مازندران

مازندشورا: مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران تعامل و هماهنگی بین دستگاه‌های عضو ستاد استانی و شهرستانی بازآفرینی شهری پایدار را در راستای اجرایی شدن برنامه‌های بازآفرینی شهری پایدار ضروری دانست.

مازندشورا: به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی مازندران، عبدالله بهادری مدیرکل راه و شهرسازی استان گفت: استان مازندران دارای بیش از ۶۰۰۰ هکتار بافت‌های فرسوده و ناکارآمد مصوب در شهرهای مختلف است، محدوده‌هایی که از لحاظ کالبدی، اجتماعی و فرهنگی دارای معضلات فراوانی می‌باشند که در سال‌های مختلف بر اساس عوامل مختلفی شکل گرفته‌اند.

وی بیان کرد: اداره کل راه و شهرسازی مازندران به عنوان نماینده وزارت راه و شهرسازی در استان بر اساس سیاست‌های ابلاغی دولت محترم و قوانین موضوعه موجود و به عنوان دبیرخانه ستاد استانی بازآفرینی شهری پایدار نقش محوری و مهمی را در اجرایی شدن برنامه‌های بازآفرینی شهری دارد در واقع این اداره کل با تبیین سیاست‌های دولت محترم در استان حسب وظیفه دبیرخانه‌ای که دارد و همچنین با مطالعات و اجرای برخی از پروژه‌های مهم در محلات هدف شهرهای استان، در راستای ارتقاء کیفیت زندگی ساکنان محلات هدف نقش بسزایی را ایفا می‌نماید.

وی در ادامه افزود: خوشبختانه در سال‌های اخیر با رویکرد بازآفرینی شهری و نگاه توأمان ابعاد کالبدی، اجتماعی و فرهنگی به عرصه‌های ناکارآمد شهری در راستای تصویب سند ملی راهبردی احیا، بهسازی، نوسازی و توانمندسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری، نقطه عطفی در نگاه و رویهٔ دگرگونی به این عرصه‌ها به وجود آمد، این نگاه همزمان با تشکیل ستادهای استانی و شهرستانی بازآفرینی شهری پایدار با هدف حذف پراکندگی فعالیت‌ها و اقدامات دستگاه‌ها، نقش تعیین‌کننده‌ای در شناسایی مشکلات و معضلات مختلف دارد.

وی در ارتباط با مجموع اقدامات اداره کل راه و شهرسازی در محلات هدف شهرهای استان افزود: حسب سیاست‌های ابلاغی، تشکیل ستادهای استانی و شهرستانی در دستور کار است که در سال ۹۶، ۲۴ نشست در قالب ستادهای استانی  و شهرستانی بازآفرینی شهری پایدار و کارگروه‌های مرتبط برگزار شد همچنین در بخش اجرایی از سه ردیف مطالعات و ساماندهی سکونت‌گاه‌های غیررسمی، ساماندهی حاشیه شهرها، مطالعه و کمک به بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده به تعداد ۱۶ پروژه با رقم قرارداد بیش از ۹۰ میلیارد ریال در محلات هدف شهرهای استان در حال اجرا می‌باشد که شامل احداث خانه محله، مراکز بهداشتی، سالن ورزشی مخصوص بانوان، بهسازی و جداره سازی پل‌ها و... است.

بهادری ارائه تسهیلات بافت فرسوده را از محوری‌ترین موضوعات در حوزه عمران و بهسازی شهری عنوان کرد و افزود: در سال ۹۶ به تعداد ۲۱۱۷ واحد با رقم ریالی بیش از ۷۱۰ میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی شدند.

وی بیان کرد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای مدیران و کارشناسان با موضوعات مختلف در حوزه بازآفرینی شهری با رویکرد امور ترویجی و کاربردی  در دستور کار این اداره کل است.

همچنین بهادری عنوان کرد: مجموعه شرایط ایجاد شده در سال‌های گذشته منجر به آن شده است که بسط فقر شهری در ابعاد مختلف از جمله اجزا مختلف کالبدی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی به عنوان یک ضعف راهبردی در شهرهای استان متجلی گردد. در این میان به جرئت می‌توان گفت  عدم توجه به مسائل و مشکلات اجتماعی و فرهنگی و توجه بیش از حد به مسائل کالبدی می‌تواند به مرور زمان مدیران و متولیان شهری را با چالشی بزرگ روبرو سازد. در واقع در این مقطع زمانی توجه به مقوله فرهنگی و اجتماعی به ضرورتی اجتناب‌ناپذیر تبدیل شده است که غافل شدن از آن می‌تواند منجر به انباشت زیان درازمدت گردد.

وی در پایان افزود: اگر دستگاه‌های عضو ستادهای بازآفرینی شهری پایدار با توجه به وظایفی که برای آن‌ها تعریف شده است و بر اساس سیاست‌های ابلاغی اقدام نمایند بدون شک می‌توانیم شاهد تغییرات و تحولات خوبی در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهرهای استان باشیم.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بازآفرینی - استان - فرسوده - شهرهای - مختلف - فرهنگی - اجتماعی - شهرسازی - عنوان - کالبدی - بهسازی - افزود - محلات - اداره - مازندران - بافت‌های - ناکارآمد - پایدار - شهرستانی - ابلاغی - ستادهای - سیاست‌های - سال‌های - اجرایی - مشکلات - دستور - مسائل - همچنین - تعداد - میلیارد - می‌تواند - مدیران - موضوعات - ساماندهی - محترم - مدیرکل - معضلات - وزارت - برنامه‌های - استانی - رویکرد - نوسازی - راهبردی - ابعاد - تشکیل -

مطالب مرتبط با : تعامل بین‌دستگاهی مقدمه اجرایی شدن برنامه‌های بازآفرینی شهری مازندران
نظر شما در مورد : تعامل بین‌دستگاهی مقدمه اجرایی شدن برنامه‌های بازآفرینی شهری مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*