فعالیت اکیپ‌های انتقال خون مازندران به‌مناسبت عید سعید فطر

تاریخ انتشار : جمعه 25 خرداد 1397 - ساعت : 06:30

کد مطلب: 50993 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل انتقال خون مازندران اعلام کرد

فعالیت اکیپ‌های انتقال خون مازندران به‌مناسبت عید سعید فطر

مازندشورا: مدیرکل انتقال خون مازندران گفت: امشب اکیپ‌های انتقال خون در سطح مازندران به‌مناسبت عید سعید فطر فعال هستند.

مازندشورا:اسماعیل پوریانی امروز به‌مناسبت روز جهانی اهدای خون در شهرستان ساری، اظهار کرد: شعار امسال روز جهانی اهدای خون « مرا هزار امید است و هر هزار امید تویی» است؛ دلیل نامگذاری این بوده که اهداکنندگان با نوع‌دوستی خون را اهدا می‌نند و بیماران نیز چشم امیدشان به اهداکنندگان است.

وی بیان کرد: مازندران در بحث اهدای خون علاوه بر اینکه به خودکفایی رسیده بلکه به‌عنوان استان معین و کمک‌کننده در کشور مطرح است که در صورت بروز مشکل اعلام آمادگی می‌کند.

مدیرکل انتقال خون مازندران تصریح کرد: باتوجه به اینکه عمر پلاکت خون سه تا پنج روز است حضور اهداکنندگان در پایگاه‌های انتقال خون باید به‌صورت مستمر باشد تا بتوانند پاسخگوی بیماران باشند.

این مسؤول ادامه داد: طی سال‌های اخیر به‌دلیل نوع‌دوستی مردم و همچنین فرهنگ‌سازی رسانه‌ها موفق شدیم پاسخگوی نیاز بیش از 4هزار بیمار خاص، بیماران قلبی و تصادفات جاده‌ای باشیم.

پوریانی به بحث پلاکت فرزیس اشاره کرد و افزود: با این امکان دیگر سلامت اهدای خون چندبرابر شده و واکنش‌های اهدای خون به حداقل می‌رسد.

وی در پایان گفت: امشب اکیپ‌های انتقال خون در سطح مازندران به‌مناسبت عید سعید فطر فعال هستند.

86034/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #اهدای #مازندران #انتقال #به‌مناسبت #اهداکنندگان #بیماران #پلاکت #پاسخگوی #نوع‌دوستی #اینکه #جهانی #اعلام #اکیپ‌های #پوریانی #مدیرکل

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : فعالیت اکیپ‌های انتقال خون مازندران به‌مناسبت عید سعید فطر

*

*


X https://sport45.site/