مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 50998 -تاریخ انتشار : جمعه 25 خرداد 1397 -ساعت : 10:23

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تاکید بر توسعه همکاری‌های حمل‌ونقلی و ترانزیتی بین ایران و قزاقستان/ آخرین وضعیت آزادراه تهران- شمال و کنار‌گذر جنوبی تهران/ برنامه‌ریزی برای رفع ۵۵۰ نقطه پرتصادف

مرور هفتگی اخبار حوزه جاده‌ای:

تاکید بر توسعه همکاری‌های حمل‌ونقلی و ترانزیتی بین ایران و قزاقستان/ آخرین وضعیت آزادراه تهران- شمال و کنار‌گذر جنوبی تهران/ برنامه‌ریزی برای رفع ۵۵۰ نقطه پرتصادف

مازندشورا: علاقه‌مندی اوکراین برای دسترسی به حاشیه خلیج فارس از طریق کریدور ایران، بهره‌برداری از قطعه چهار آزادراه ارومیه- تبریز در نیمه اول امسال، بهره‌برداری از ۵۰۰ کیلومتر راه و بزرگراه در نیمه اول سال جاری و تاریخ ثبت نام و برگزاری بیست‌وپنجمین آزمون تاسیس شركتهای حمل‌ونقل بین المللی كالا سایر عناوین مهم حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای در هفته گذشته به شمار می‌رود.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی مهمترین اخبار حوزه حمل‌ونقل چاده‌ای در هفته گذشته به شرح زیر است:

تاکید بر توسعه همکاری‌های حمل‌ونقل جاده‌ای، ریلی و ترانزیتی بین ایران و قزاقستان

طی دیدار سفیر قزاقستان با عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی ایران، طرفین ضمن تاکید بر همکاری های دوجانبه در شقوق مختلف حمل‌ونقل به بررسی افزایش تبادل پروانه‌های تردد کامیون، همکاری‌های فنی در زمینه ریلی، ترانزیت کالا و غلات از مسیر ایران و سرمایه‌گذاری برای ایجاد پایانه‌های لجستیکی در مرز اینچه‌برون و بنادر شمالی و جنوبی ایران توسط قزاقستان پرداختند.

علاقه‌مندی اوکراین برای دسترسی به حاشیه خلیج فارس از طریق کریدور ایران

به گفته معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی، وزیر زیرساخت اوکراین تصریح کرد: ایران یک کشور قدرتمند و تأثیرگذار در منطقه خاورمیانه است و با توجه به اتفاقات اخیر و اهمیت دسترسی به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس برای ترانزیت کالا، اوکراین تمایل دارد از پتانسیل مسیر‌های ترانزیتی ایران استفاده کند.

وی با اشاره به گفتگو در مورد مشکلات رانندگان ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای بیان کرد: وزیر زیرساخت اوکراین نسبت به پیگیری این موضوع در جلسات کمیسیون مشترک اقتصادی قول مساعد داد. همچنین با توجه به اینکه وضعیت زیرساخت‌های جاده‌ای ایران مورد رضایت وی بود، از حضور پیمانکاران ایرانی در بازار راهسازی و نگهداری جاده‌های اوکراین استقبال شد.

بهره‌برداری از قطعه چهار آزادراه ارومیه- تبریز در نیمه اول امسال

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در راستای تکمیل بخش دیگری از کریدور آزادراهی شرق به غرب، ۳۵ کیلومتر دیگر از آزادراه ارومیه- تبریز در نیمه اول سالجاری به بهره‌برداری می‌رسد.

خادمی با این توضیح افزود: بخش‌هایی از این پروژه از جمله میانگذر دریاچه ارومیه و پل شهید کلانتری در سال‌ها‌ی گذشته و ۴۰ کیلومتر آن در سال ۹۶ به بهره‌برداری رسید و هم‌اکنون قطعه ۴ این آزادراه به طول ۳۵ کیلومتر با پیشرفت فیزیکی ۷۶ درصد مراحل نهایی اجرا را طی می‌کند.

آخرین وضعیت آزادراه تهران- شمال و کنار‌گذر جنوبی تهران

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل همچنین با اشاره به آزادراه تهران-شمال نیز بیان کرد: کارگاه‌های این پروژه نیز فعال هستند و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و شرکت آزادراهی بر تکمیل و تحویل قطعه یک این پروژه تا پایان سال جاری مصمم هستند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به سؤال خبرنگاران به پروژه آزادراهی کنارگذر جنوبی تهران اشاره کرد و گفت: علی‌رغم اینکه ۴۰ کیلومتر دیگر به این پروژه اضافه‌شده اما با در نظر گرفتن فراهم شدن منابع مالی از سوی دولت، واگذاری اوراق مشارکت و پرداخت ۸۰ درصد سهم دولت به کنارگذر جنوبی تهران این پروژه از روند ساخت خوبی برخوردار است و طبق گفته قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا پیمانکار این پروژه تا پایان سال آماده بهره‌برداری می‌شود.

بهره‌برداری از ۵۰۰ کیلومتر راه و بزرگراه در نیمه اول سال جاری

معاون ساخت و توسعه راه‌ها خبر داد: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در نیمه اول سالجاری بیش از ۵۰۰ کیلومتر راه و بزرگراه واقع درکریدورهای ترانزیتی در بیش از ۲۰ استان کشور به بهره‌برداری می‌رسد.

وی تاکید کرد: بخشی از پروژه‌های درحال احداث در استان‌های  هرمزگان و خوزستان واقع شده که شامل بخشی از بزرگراه شیراز- فسا- داراب- کهگم در استان  هرمزگان و بهسازی راه های اصلی اهواز- رامهرمز- بهبهان، ماهشهر- هندیجان- دیلم و دارخوین- شادگان-خوردورق، ایذه- باغملک- هفتگل- نمره یک و کنارگذرهای شوشتر و دزفول در استان خوزستان است که قسمتی از آنها نیز تا پایان شهریور به بهره‌برداری می‌رسد.

برنامه‌ریزی برای رفع ۵۵۰ نقطه پرتصادف در سال ۹۷

عضو هیئت عامل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از برنامه برنامه‌ریزی برای رفع ۵۵۰ نقطه پر تصادف در سال ۹۷ خبر داد و گفت: امسال نیز با اعتباری بالغ‌بر ۳۰۰ میلیارد تومان از منابع عمومی و سازمان ۴۰۰ نقطه از نقاط پر تصادف شناسایی شده همراه با۱۵۰ نقطه پر هزینه از سال‌های گذشته برای رفع در برنامه قرار گرفته‌اند.

قربانی تأکید کرد: اگرچه ۱۵۸۵ نقطه پر تصادف در جاده‌های کشور از سوی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شناسایی شده است، اما این آمار دلیلی بر اینکه فقط در این نقاط نکات ایمنی از سوی رانندگان رعایت شود نیست بلکه باید در طول مسیر به قوانین و نکات ایمنی عمل شود.

تاریخ ثبت نام و برگزاری بیست‌وپنجمین آزمون تاسیس شركتهای حمل‌ونقل بین المللی كالا

بیست‌وپنجمین آزمون تأسیس شركتهای حمل‌ونقل بین‌المللی كالا روز جمعه ۱۹ مردادماه سال جاری به‌صورت متمركز در تهران برگزار می‌گردد که علاقه مندان برای شرکت در این آزمون از روز یكشنبه ۲۷ خرداد تا پایان وقت اداری چهارشنبه ۱۳ تیر ملت دارند.

كارت ورود به جلسه متقاضیان واجد شرایط، دربرگیرنده محل و زمان‌بندی آزمون، از روز دوشنبه ۱۵ مرداد با مراجعه به تارنمای آزمون(transit.rmto.ir)، قابل دریافت است.هرگونه موارد لازم نیز در تارنمای آزمون، اطلاع‌رسانی خواهد شد. 


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حمل‌ونقل - تهران - بهره‌برداری - پروژه - جاده‌ای - آزادراه - آزمون - کیلومتر - اوکراین - جنوبی - شهرسازی - توسعه - معاون - تاکید - ترانزیتی - پایان - قزاقستان - اشاره - آزادراهی - اینکه - تصادف - برنامه‌ریزی - بزرگراه - همکاری‌های - وضعیت - ارومیه - گذشته - می‌رسد - استان - کنارگذر - منابع - بیست‌وپنجمین - شركتهای - تارنمای - ایمنی - شناسایی - راهداری - برنامه - خوزستان - همچنین - حاشیه - کریدور - دسترسی - ترانزیت - شمال و کنار‌گذر - پرتصادف - زیرساخت - رانندگان - امسال - تکمیل - تبریز - جاده‌های - اخبار - سالجاری -

مطالب مرتبط با : تاکید بر توسعه همکاری‌های حمل‌ونقلی و ترانزیتی بین ایران و قزاقستان/ آخرین وضعیت آزادراه تهران- شمال و...
نظر شما در مورد : تاکید بر توسعه همکاری‌های حمل‌ونقلی و ترانزیتی بین ایران و قزاقستان/ آخرین وضعیت آزادراه تهران- شمال و...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*