مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 51006 -تاریخ انتشار : جمعه 25 خرداد 1397 -ساعت : 13:18

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بازپرداخت بدهی‌های پیمانکاران با استفاده از اسناد خزانه/ مطمئن باشید از شرایط دشوار عبور خواهیم کرد

وزیر راه و شهرسازی در بازدید از پروژه تقاطع غیرهمسطح سه راهی کلاله مطرح کرد؛

بازپرداخت بدهی‌های پیمانکاران با استفاده از اسناد خزانه/ مطمئن باشید از شرایط دشوار عبور خواهیم کرد

مازندشورا: وزیر راه و شهرسازی در جریان بازدید از پروژه های راهسازی استان گلستان، گفت: برای بازپرداخت بدهی های پیمانکاران از طریق اسناد خزانه و اوراق بهادار اقدام خواهیم کرد.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی هنگام بازدید از پروژه تقاطع غیرهمسطح سه راهی کلاله ضمن تبریک عید سعید فطر به همه مردم عزیز استان گلستان و ایران، گفت: در روز گذشته و امروز از پروژه های متعددی در محور علی آباد کتول، آزادشهر، بندر ترکمن، کردکوی، گبند و کلاله بازدید کردم. برخی پروژه ها پیشرفت خوبی داشت و همه کارگاه ها فعال بودند.

آخوندی مساله مالی و تامین اعتبار را مساله عمومی تمامی پروژه ها دانست و افزود: تصمیم گرفته شد با استفاده از اسناد خزانه و اوراق بهادار برای بازپرداخت بدهی پیمانکارها اقدام کنیم. همچنین با اختصاص قیر و سایر منابعی که در اختیار ما قرار دارد پروژه ها را تسریع بخشیم.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: به عنوان نمونه، در کلاله پل مهمی به نام پل کوسه وجود دارد که نیاز به منابع مالی دارد و یا در سه راهی کلاله به سمت پنجگاه و گنبد، تنگناهایی ایجاد شده است. پیمانکار از این پروژه های ارزیابی هایی داشته است. ما نیز با همکاری استانداری و مشاور ارزیابی مجددی خواهیم داشت.

عضو کابینه دولت دوازدهم همچنین گفت: با توجه به اعتبارات سال ۹۷ و امکان پرداخت اوراق بهادار، پیگیری می کنیم که مطالبات پیمانکاران زودتر تسویه شود تا پروژه عملیاتی شوند. ما همه بدهی ها را در نامه نگاری با سازمان برنامه و بودجه پیگیری می کنیم و این سازمان با همکاری امکان اجرای پروژه ها را ایجاد خواهد کرد.

آخوندی همچنین به پروژه های بزرگتری که در استان گلستان در دست انجام است اشاره کرد و گفت: پروژه برقی کردن راه آهن گرمسار- اینچه برون با پیشرفت خوبی در حال اجرایی شدن است.

وی ادامه داد: قرارداد رسمی این پروژه با طرف روس به امضا رسیده و به میزان یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو تامین اعتبار صورت گرفته است. به زودی عملیات اجرایی این پروژه آغاز خواهد شد.

آخوندی درباره راه آهن گرگان- مشهد نیز گفت: ما در حال پیگیری این پروژه هستیم و پیشرفت های خوبی داشته ایم اما تا زمانیکه تامین مالی انجام نشود من جزئیات پروژه را اعلام نمی کنم.

وی افزود: هزینه این پروژه ها میلیارددلاری است و تامین مالی آنها در عرصه بین المللی کار بسیار دشواری است با اینحال ما با هیچ مانعی بر سر انجام این پروژه مواجه نیستیم.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید با اشاره به نوسانات بازار مسکن، گفت: این نوسانات به خاطر شرایط سیاسی ایجاد شده و منحصر به بازار مسکن نیز نیست. اما می توان گفت که زودگذر است.

وی ادامه داد: به مردم عزیز توصیه می کنم تحت تاثیر هیجانات به انجام معاملات دست نزنند و مطمئن باشند ما از این شرایط دشوار عبور خواهیم کرد.  


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پروژه - کلاله - آخوندی - تامین - شهرسازی - خواهیم - همچنین - ایجاد - ادامه - شرایط - پیگیری - پیشرفت - بازدید - همکاری - ارزیابی - تقاطع - بازپرداخت - غیرهمسطح - کابینه - امکان - بازار - نوسانات - اجرایی - اشاره - بهادار - اوراق - استان - گلستان - اسناد - خزانه - دشوار - استفاده - مساله - گرفته - افزود - اعتبار - پیمانکاران - مطمئن -

مطالب مرتبط با : بازپرداخت بدهی‌های پیمانکاران با استفاده از اسناد خزانه/ مطمئن باشید از شرایط دشوار عبور خواهیم کرد
نظر شما در مورد : بازپرداخت بدهی‌های پیمانکاران با استفاده از اسناد خزانه/ مطمئن باشید از شرایط دشوار عبور خواهیم کرد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*