تمهیدات راهداری و حمل ونقل جاده‌ای البرز برای سفر‌های تابستانی/ پیش‌بینی‌ افزایش ۲۰ درصدی تردد در محورهای مواصلاتی استان

تاریخ انتشار : شنبه 26 خرداد 1397 - ساعت : 08:02

کد مطلب: 51012 چاپ به اشتراگ گذاشتن

جهانی تشریح کرد؛

تمهیدات راهداری و حمل ونقل جاده‌ای البرز برای سفر‌های تابستانی/ پیش‌بینی‌ افزایش ۲۰ درصدی تردد در محورهای مواصلاتی استان

مازندشورا: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان البرز با اشاره به پیش‌بینی‌ افزایش ۲۰ درصدی تردد در محورهای مواصلاتی استان، برنامه‌ها و تمهیدات این اداره کل را برای سفرهای تابستانی تشریح کرد.

مازندشورا:مهرداد جهانی مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان البرز در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در خصوص طرح راهداری تابستانی اظهار کرد: در استان جلسات متعددی تشکیل و شورای ترافیک برگزار شد که برنامه‌ها در راستای سفر‌های تابستانی شامل تکمیل و شست و شوی علائم، خط کشی، لکه گیری و آسفالت جاده‌های مواصلاتی بوده است.

وی با اشاره به بازدید از پایانه‌های مسافری همزمان با آغاز سفر‌های تابستانی گفت: مکاتبات با شهرداری‌ها در خصوص آماده سازی پایانه‌ها انجام شده، همچنین نامه نگاری برای آمادگی خودروبر‌ها و کشنده‌های جاده برای وقوع حوادث احتمالی صورت گرفته است. 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان البرز افزود: راهداران با آمادگی کامل به صورت ۲۴ ساعته و شیفتی در سطح جاده‌ها برای خدمات رسانی به مردم استقرار پیدا کردند که شرکت‌های بیمه نیز در سطح جاده‌ها حضور دارند، همچنین نیرو‌های پلیس راه و دستگاه‌های امدادی، شامل هلال احمر و اورژانس در مکان از قبل تعریف شده مستقر هستند. 

وی در خصوص ایمن‌سازی محور‌های استان نیز بیان کرد: برای این منظور گاردریل، نیوجرسی و علائم راهنمایی و رانندگی نصب شده که آشکارسازی نقاط پرخطر نیز صورت گرفته است. 

جهانی تصریح کرد: برای کاهش حوادث جاده‌ای و وقوع حوادث احتمالی نیز جلساتی داشتیم که آمادگی کامل دستگاه‌های خدمات رسان مانند پلیس راهور، هلال احمر و اورژانس برای حضور در محور‌های مواصلاتی اعلام شد، همچنین با هماهنگی‌های لازم از روز پنج شنبه تمام گروه‌های راهداری در محور‌های استان مستقر و خدماتی را ارائه می‌دهند. 

وی درباره جابجایی مسافران با استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی استان گفت: استان البرز آمادگی کامل برای جابجایی مسافران با استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی دارد و در این زمینه مشکلی وجود ندارد. 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان البرز با اشاره به وجود هشت مجتمع خدمات رفاهی بین راهی در محور‌های مواصلاتی این استان اظهار کرد: از این مجتمع‌ها بازدید به عمل آمده و هماهنگی‌های لازم با شرکت پخش فراورده‌های نفتی برای سوخت رسانی به آن‌ها و مراکز عرضه سوخت نیز انجام گرفته است. 

وی افزایش ۲۰ درصدی تردد نسبت به سال گذشته در سفر‌های تابستانی را پیش‌بینی‌ کرد و افزود: با توجه به پایان ماه مبارک رمضان، تعطیلات عید فطر و تعطیلی مدارس تردد رشد چشمگیری دارد که قطعا بعد از عید فطر ترافیک سنگینی را در محور‌های مواصلاتی استان شاهد خواهیم بود.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای

برچسب ها : #استان #راهداری #تابستانی #محور‌های #البرز #جاده‌ای #مواصلاتی #آمادگی #سفر‌های #گرفته #جهانی #همچنین #خدمات #مدیرکل #حوادث #مستقر #اورژانس #هماهنگی‌های #ناوگان #عمومی #استفاده #مسافران #جابجایی #دستگاه‌های #افزود #علائم #ترافیک #اظهار #افزایش #اشاره #بازدید #جاده‌ها #درصدی #احتمالی #رسانی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تمهیدات راهداری و حمل ونقل جاده‌ای البرز برای سفر‌های تابستانی/ پیش‌بینی‌ افزایش ۲۰ درصدی تردد در محورهای مواصلاتی استان

*

*