قطعه یک آزاد راه آبیک - چرمشهر امسال زیربار ترافیک می رود/ تکمیل بزرگراه شهید همت نیازمند ۱۲ میلیارد تومان اعتبار

تاریخ انتشار : شنبه 26 خرداد 1397 - ساعت : 08:13

کد مطلب: 51013 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رضایی مطرح کرد؛

قطعه یک آزاد راه آبیک - چرمشهر امسال زیربار ترافیک می رود/ تکمیل بزرگراه شهید همت نیازمند ۱۲ میلیارد تومان اعتبار

مازندشورا: مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز با اشاره به تلاش مضاعف این دستگاه اجرایی برای روان‌سازی ترافیکی اعلام کرد: قطعه یک آزادراه آبیک- چرمشهر امسال زیر بار ترافیک می‌رود.‌

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، تقی رضایی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: پروژه آبیک - چرمشهر با مشارکت قرارگاه خاتم‌الانبیاء (ص) در دست ساخت است که در روان‌سازی ترافیک ۳ استان البرز، قزوین و تهران تأثیرگذار است. 

وی افزود: ۷۰ درصد این پروژه توسط قرارگاه خاتم و ۳۰ درصد دیگر توسط وزارت راه و شهرسازی در دست‌ساخت قرارگرفته است. 

رضایی گفت: این پروژه به طول ۱۳۰ کیلومتر آزادراه به‌عنوان مسیر کمربندی استان‌های البرز و تهران محسوب می‌شود. 

مدیرکل راه و شهرسازی البرز اظهار کرد: این آزادراه با عبور از جنوب استان البرز به آزادراه حرم تا حرم (آزادراه قم - مشهد) متصل می‌شود. 

وی بیان کرد: این اتوبان ایمن‌ترین آزادراه کشور خواهد بود و بخش عمده ترافیک استان البرز را مرتفع می‌کند. 

مدیرکل راه و شهرسازی البرز در ادامه به موضوع تکمیل بزرگراه شهید همت اشاره کرد و گفت: پارسال ۲۰ میلیارد تومان اعتبار به این پروژه اختصاص یافت که ۱۲ میلیارد تومان دیگر نیاز دارد. 

وی افزود: قرار است از ۷۱ قطعه ملک شهرک المهدی البرز در مسیر پروژه شهید همت ۴۷ پلاک تخریب و مابقی با اختصاص اعتبار تملک شود. 

رضایی به اهتمام اداره کل راه و شهرسازی استان البرز برای تکمیل جاده هشتگرد- طالقان اشاره کرد و گفت: عملیات احداث تونل این مسیر اکنون در حال اجرا است. 

مدیرکل راه و شهرسازی البرز اظهار کرد: به مردم قول دادیم که پروژه‌ای که ۲۰ سال پیش شروع شده تا تیرماه سال آینده با احتساب کنارگذر آماده بهره‌برداری شود. 

وی گفت: این پروژه حدود ۸۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که اگر این اعتبار هم تأمین نشود پروژه مذکور به بهره‌برداری خواهد رسید. 

رضایی خاطرنشان کرد: در حوزه راه‌های روستایی از اواخر سال گذشته تاکنون حدود ۸۰ میلیارد تومان قرارداد جدید با پیمانکاران منعقد کرده‌ایم و تلاش می‌شود شاخص سطح سوار رو و کیفیت راه‌های روستایی البرز بهبود یابد. 

این مقام مسئول بیان کرد: حدود یک هزارو ۴۷ کیلومتر راه روستایی در البرز وجود دارد که بیش از ۶۸ درصد این راه‌ها آسفالته است لیکن نیمی از این ۶۸ درصد آسفالته نیاز به بهسازی دارد. 

وی گفت: متعهد شده‌ایم تا پایان سال جاری حدود ۱۰۰ کیلومتر از راه‌های روستایی البرز آسفالت شود. 

رضایی، به اقدامات صورت گرفته در جاده کرج - چالوس اشاره کرد و افزود: سال گذشته حدود ۵۰ کیلومتر از این مسیر آسفالت شد. 

وی به اقدامات صورت گرفته در بخش مسکن مهر اشاره کرد و گفت: مسکن مهر البرز به لحاظ اجرا مشکل ندارد و از ۳۷ هزار واحد مسکونی مهر که توسط اداره کل راه و شهرسازی در دست ساخت قرار گرفته، ۳۴ هزار واحد آنها تکمیل و ۳ هزار واحد دیگر در دست ساخت و تکمیل است. 

براساس گزارش ایرنا، استان البرز در مجموع یک هزارو ۴۵۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی دارد و ۱۸ درصد ترافیک جاده‌ای ایران مربوط به جاده‌های این استان است. 


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای

برچسب ها : #البرز #شهرسازی #پروژه #رضایی #تکمیل #کیلومتر #اعتبار #تومان #استان #میلیارد #آزادراه #روستایی #ترافیک #اشاره #افزود #مدیرکل #راه‌های #بزرگراه #گرفته #اظهار #هزارو #گذشته #آسفالته #اقدامات #آسفالت #تهران #گزارش #چرمشهر #وزارت #قرارگاه #اداره #اختصاص #بهره‌برداری

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : قطعه یک آزاد راه آبیک - چرمشهر امسال زیربار ترافیک می رود/ تکمیل بزرگراه شهید همت نیازمند ۱۲ میلیارد تومان اعتبار

*

*


X https://sport45.site/