پیش بینی دو نیمه متفاوت جوی درمازندران در تعطیلات آخر هفته

تاریخ انتشار : دوشنبه 13 آذر 1396 - ساعت : 17:59

کد مطلب: 39819 چاپ به اشتراگ گذاشتن

پیش بینی دو نیمه متفاوت جوی درمازندران در تعطیلات آخر هفته

مازندشورا: ساری-ایرنا- اداره کل هواشناسی مازندران برای تعطیلات آخرهفته جاری (سه شنبه تا جمعه)2 نیمه متفاوت جوی ،وزش باد گرم و افزایش دما به همراه بارش رگباری باران ، باد شدید و برف درارتفاعات را پیش بینی کرد.

مازندشورا: به گزارش خبرنگارایرنا، طبق نقشه پیش یابی اداره کل هواشناسی وضعیت جوی این خطه شمال کشور از عصرامروز دوشنبه 13 آذر تا ظهر روز پنجشنبه 16 آذرماه ، وزش باد گرم و شدید در ارتفاعات و به تدریج ابرناکی و وزش باد شدید ،بارش باران و کاهش دما پیش بینی کرد.
رئیس اداره پیش یابی هواشناسی مازندران گفت که با نفوذ جریان جنوبی از عصر امروز دوشنبه 13 آذرماه به این خطه شمال کشوروضعیت جوی استان با افزایش دما و وزش باد گرم شدید در ارتفاعات همراه می شود.
علی اصغر بسطامی درگفت وگو با خبرنگارایرنا افزود: این وضعیت جوی پایدارتا ظهرپنج شنبه 16 آذرماه ادامه خواهد داشت که پس از آن با نفوذ جریان شمالی از غرب به مازندران شاهد وزش ابرناکی و بارش رگباری باران خواهیم بود.
وی عملکرد نفوذ جریان شمالی را به مازندران بارش رگباری باران، باد شدید و در ارتفاعات برف اعلام کرد.
وی اضافه کرد: جریان شمالی تا روز شنبه 17 آذرماه در مازندران ادامه خواهد داشت و در این مدت احتمال یخ زدگی و آبگرفتگی معابر نیز پیش بینی می شود.
هم اکنون هوای شهر ساری صاف و دمای هوا 13 درجه سانتیگراد بالای صفرگرمترین شهر استان وبلده نور با 3 درجه خنک ترین شهر مازندران است.
در 2 ماهه گذشته 189 میلمتر در مازندران باران بارید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل میزان بارش ها 4 درصد بیشتر شد.
خبرنگار: حسین فلاحتی** انتشاردهنده : محسن حسن نیا
6982/1899

اقتصاد

هواشناسي

وضعيت جوي

مازندران


منبع : ایرنا - مازندران

برچسب ها : #مازندران #جریان #باران #آذرماه #شمالی #ارتفاعات #استان #رگباری #ادامه #ابرناکی #اداره #هواشناسی #وضعیت #دوشنبه #خبرنگارایرنا

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : پیش بینی دو نیمه متفاوت جوی درمازندران در تعطیلات آخر هفته

*

*


X https://sport45.site/