مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 40447 -تاریخ انتشار : دوشنبه 20 آذر 1396 -ساعت : 19:34

چاپ به اشتراگ گذاشتن
سرفدای شکم / نتیجه تلف شدن پنج خرس قهوه ای درمازندران

سرفدای شکم / نتیجه تلف شدن پنج خرس قهوه ای درمازندران

مازندشورا: ساری-ایرنا- رئیس اداره حیات وحش محیط زیست مازندران یکی از عوامل کشته شدن 5 قلاده خرس قهوه ای ازحیوانات تحت حمایت محیط زیست را دراین خطه شمال کشوردرسال جاری گرسنگی و پناه آوردن به قلمرو مردم اعلام کرد.

مازندشورا: کوروس ربیعی روز دوشنبه درگفت وگو با خبرنگارایرنا گفت که خرس قهوه ای از حیوانات جنگل های مازندران محسوب می شود و به احتمال گرسنگی وارد قلمرو کشاورزان شدند که یک مورد با تیر، یک مورد براثر تصادف و2 مورد نیز به دلیل گرفتار شدن درتله گرازگیر کشاورزان مازنی تلف شدند.
به گفته وی علت مرگ یک قلاده خرس قهوه ای که چند روز گذشته در جنگل گلندره نور پیدا شده نیز در دست بررسی است.
وی اضافه کرد: درسنوات گذشته تلف شدن این تعداد خرس قهوه ای درمازندران سابقه نداشته و درسال جاری به نظرمی رسد کمبود غذا درجنگل و فشار گرسنگی آنها را مجبور کرد به سکونتگاه های مردم نزدیک شوند و به دلایلی تلف شوند.
ربیعی افزود : این حیوان بر خلاف پلنگ نمی تواند به تنهایی شکار کند و خطری نیز برای ساکنان منطقه تا زمانی که مورد حمله قرار نگیرد، نخواهد داشت.
** حمایت بیمه ای از خرس قهوه ای
رئیس اداره حیات وحش مازندران گفت که طرح حمایت بیمه ای از خرس قهوه ای در صورت خسارت زدن به مردم در محیط زیست تصویب شد و با اجرای این طرح و پرداخت غرامت به خسارت دیدن چتر حمایتی از این حیوان تحت حمایت همانند پلنگ اجرا می شود.
نخستین بار در کشور شرکت بیمه ما وابسته به یکی از بانک های کشور طرح حمایت از'پلنگ ایرانی' را به مرحله اجرا گذاشت و در سطح کشور به دامداران خسارت دیده ناشی از این حیوان حدود 10 میلیارد ریال غرامت پرداخت کرد.
خرس قهوه ای از جمله حیوانات تحت حمایت محیط زیست است که در برخی مناطق جنگلی مازندران از جمله غرب استان سکونت دارند و محیط زیست مازندران 10 قلاده از این حیوان را در پارک ملی کیاسر در شهرستان ساری نگهداری می کند.
بنا براظهارمحیط زیست مازندران گرچه به دلیل پراکندگی سکونتگاهی این حیوان در مازندران از غرب تا شرق و زندگی خانوادگی آنها آماری از تعداد آن وجود ندارد، ولی نسل این حیوان در زمره حیوان در حال انقراض قرار ندارد.
خبرنگار: حسین فلاحتی** انتشاردهنده : محسن حسن نیا
6982/1899

اجتماعي

محيط زيست

خرس قهوه اي

گرسنه


منبع : ایرنا - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حیوان - مازندران - حمایت - خسارت - ندارد - پرداخت - تعداد - غرامت - گذشته - حیوانات - ربیعی - گرسنگی - کشاورزان - قلاده - درمازندران -

نظر شما در مورد : سرفدای شکم / نتیجه تلف شدن پنج خرس قهوه ای درمازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*