تاریخ انتشار : شنبه 29 اردیبهشت 1397 - ساعت : 09:23

کد مطلب: 50132 چاپ به اشتراگ گذاشتن

پارک بانوان سمنان امسال به بهره برداری می رسد

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار سمنان اعتبار پارک بانوان این شهرستان برای سال جاری را بیش از 13 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت : گام اول این پارک تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

مازندشورا:سیدمحمد ناظم رضوی با اشاره به ضرورت ارتقاء سلامت بانوان از تلاش شهرداری برای ایجاد فضایی مختص بانوان برای پرکردن اوقات فراغت بانوان به صورت هدفمند خبرداد و افزود : زنان رهبران اولیه هدایت فکری، اعتقادی و عاطفی جوامع بوده و این قشر اثرگذار برای ایفا درست نقش خود نیازمند توجه ویژه هستند. 
وی تامین فضای ورزشی و تفریحی با رویکرد نشاط آفرینی و شادابی بانوان را از جمله حقوق شهروندی بانوان دانست و تصریح کرد : مجموعه فرهنگی ورزشی بانوان با هدف فراهم آوردن محیطی شاد، مفرح و آرام به دنبال ارتقا سلامت و افزایش شور و نشاط بانوان است. 
وی با بیان این که پارک ویژه بانوان یا شهربانوی سمنان در جنوب پارک سیمرغ و با مساحت 6 هکتار با همین رویکرد در دست احداث است، افزود : در ساخت این مجموعه سعی شده بانوان از حداقل های اختصاصی در زمینه ورزش و تفریح بهره مند شده و با حفظ امنیت و شرایط مطلوب در مکان روباز به فعالیت بدنی بپردازند. 
شهردار سمنان با اشاره به این که قسمتی از این فضا معطوف به فضای ورزشی و مختص بانوانی است که به شکل تخصصی یا غیر تخصصی فعالیت ورزشی دارند، ادامه داد : مدارس در طول روزمجاز به استفاده از این مکان بوده و برای میزبانی مسابقاتی که بانوان مهمان به لحاظ پوشش در شهر با محدودیت مواجه هستند، می توان از پارک ویژه بانوان بهره ببرند. 
وی خاطرنشان کرد : علاوه بر این فضا که مختص بانوان است، تلاش می شود فضاهایی تحت عنوان باغ خانواده و باغ بانوان در داخل شهر و مجاورت محلات ساخته شود تا آنان به عنوان فضای سبز از آن بهره گیرند. 
 اعتبار یاد شده صرف گام اول پارک بانوان شامل دیوار کشی و بخشی از پارک هزینه می شود. 
شهرستان سمنان دستکم 200 هزار نفر جمعیت دارد. 
این پارک بعد از دامغان، دومین پارک بانوان در استان سمنان است. 

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #بانوان #سمنان #ورزشی #فعالیت #تخصصی #عنوان #مجموعه #رویکرد #افزود #اشاره #سلامت

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : پارک بانوان سمنان امسال به بهره برداری می رسد

*

*


X https://sport45.site/