تاریخ انتشار : شنبه 29 اردیبهشت 1397 - ساعت : 14:30

کد مطلب: 50172 چاپ به اشتراگ گذاشتن

انتخاب شهردار شاید وقت دیگر

مازندشورا: شهردارآنلاین: انتخاب شهردار چهارمین کلانشهرکشور در سایه اختلاف نظرها این روزها به یک موضوع چالشی برای کرج تبدیل شده که گذر از این وضعیت ورود هنگام دستگاه های نظارتی را می طلبد.

مازندشورا:اواخر فروردین ماه 97، اصغر نصیری در پس اختلاف با اعضای شورای اسلامی شهر، سکان شهرداری را رها کرد و مسیر انتخاب جدید را بر روی شورا گشود، موضوعی که احتمال می رفت در کمترین زمان تعیین تکلیف شود.
آنطور که در جریان اختلاف ها با شهردار مستعفی کرج بیان شد، شورای اسلامی شهر گزینه های زیادی از مدیران استانی و شهری برای مسئولیت شهرداری روی میز دارد و نیازی به انتخاب شهردارغیر بومی برای این کلانشهر نیست.
با استعفای نصیری شهردار کرج که البته برخی از مسئولان استانی مخالف این استعفا بودند، گمان می رفت که اعضای 13 نفره شورا در کمترین زمان گزینه های متفاوتی برای شهرداری معرفی کنند لیکن پس از چند نشست متوالی سرانجام 8 عضو شورا بر روی مجید غلام سریزدی شهرداراسبق کرج به توافق رسیدند.
توافق این اعضا با مخالفت 5 عضو دیگرهمراه شد، موضوعی که بیماری رئیس شورای شهر مزید بر علت شد تا نشست های شورا به تاخیر بیفتد.
موضوع اختلاف بر سر این گزینه از آنجا شروع شد که محمد نبیونی رئیس شورای اسلامی شهر کرج در نخستین جلسه طرح موضوع ، اعلام کرد که به علت کسالتی نمی تواند نشست را ادامه دهد و انتخاب شهردار را به روز بعد موکول کرد.
روز بعد نیز اعلام شد که رئیس شورا در بیمارستان بستری است و منصور وحیدی نایب رئیس شورای اسلامی شهر و 3 عضو دیگر شورا از حضور در نشست شورای شهر خودداری کردند که با اعتراض سایر اعضا همراه شد. 
همچنین اعضای حاضر در صحن علنی شورای شهر کرج از حضور نیافتن نایب و دیگر اعضای شورا انتقاد کردند و این روند را به زیان شهر دانستند. 
آنان گفتند که شهر کرج به شهردار نیاز دارد و باید در اسرع وقت تکلیف شهرداری مشخص شود. 
احد سلیم نژاد از اعضای حاضرگفت: هرچند رئیس شورا بر اثر بیماری در بیمارستان بستری است اما انتظار می رفت نایب رئیس شورا در نشست حضورمی یافت. 
وی اظهار داشت: شورا دارای هیات رئیسه شامل رئیس، نایب رئیس، 2 منشی و خزانه دار است که در صورتی که رئیس غایب باشد، نایب رئیس جلسه را اداره کند. 
وی حضور نیافتن نایب رئیس شورا را پشت پا زدن به عهد و وفا عنوان کرد و گفت: دراین زمینه رسانه ها باید مطالبه گر باشند. 
عباس زارع دیگرعضو شورای شهر کرج گفت: حضور نیافتن نایب رئیس شورا تضییع حقوق شهروندان بوده و این موضوع پیگیری قانونی خواهد شد.
سارا دشتگرد از مخالفان تنها گزینه شهرداری کرج می گوید: باید قبل از انتخاب شهردار صلاحیت وی از سوی مراجع ذیصلاح مشخص شود.
وی افزود: تا زمانی که صلاحیت سریزدی مشخص نشده ، نمی توان به وی رای اعتماد داد.
با این حال محمد جواد کولیوند رئیس کمیسیون شوراهای اسلامی و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در گفت وگویی اعلام کرد که صلاحیت تنها گزینه شهرداری کرج در مراجع ذیصلاح در دست بررسی است که درصورت تائید صلاحیت برای انتخاب وی به عنوان شهردار کرج رای گیری خواهد شد. 
وی گفت: اگر صلاحیت سریزدی تائید نشود شورای شهر باید گزینه های دیگر برای شهرداری کرج معرفی و از میان آنان یک نفر انتخاب کند. 
سریزدی در سال های 80 تا 82 شهردار کرج بوده است، اکنون شهرداری کرج به صورت سرپرستی اداره می شود.
رحیم خستو سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج روز شنبه به ایرنا گفت: برای تشکیل نشست فردا یکشنبه با رئیس شورا به توافق نسبی رسیده ایم .
وی افزود: از 13 عضو شورا 8 نفر موافق سریزدی و 5 نفر مخالف هستند که درصورت تشکیل جلسه ، فردا برای انتخاب شهردار به احتمال تصمیم گیری خواهد شد.
از سوی دیگر هنوز مراجع ذیصلاح در خصوص تائید یا رد صلاحیت تنها گزینه شهرداری کرج اعلام نظر نکرده اند.
با این اوصاف مردم انتظار دارند مسئولان استانی ، کشوری و اعضای شورای اسلامی شهر با اتخاذ تدابیر مناسب هرچه زودتر تکلیف مدیریت شهری کرج را مشخص کنند.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #شورای #شهردار #شهرداری #اسلامی #گزینه #صلاحیت #اعضای #شورای شهر #اعلام #سریزدی #موضوع #ذیصلاح #تائید #مراجع #نیافتن #توافق #تکلیف #اختلاف #استانی #نصیری #موضوعی #احتمال #افزود #درصورت #تشکیل #کمترین #ایرنا #اداره #بیماری #مخالف #استعفا #مسئولان #بیمارستان #معرفی #انتظار #بستری #عنوان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : انتخاب شهردار شاید وقت دیگر

*

*


X https://sport45.site/