تاریخ انتشار : سه شنبه 01 خرداد 1397 - ساعت : 12:30

کد مطلب: 50369 چاپ به اشتراگ گذاشتن

ناهید خداکرمی هشدار داد

بازار سیاه طرح ترافیک/ قرار بود طرح جدید ترافیک برای مقابله با رانت باشد

مازندشورا: شهردارآنلاین: عضو شورای شهر تهران گفت: قرار بود طرح جدید ترافیک برای مقابله با رانت در این زمینه باشد اما بازهم با وجود تلاش‌هایی که صورت گرفت، شاهد بی‌اخلاقی‌هایی در این زمینه هستیم.

مازندشورا: ناهید خداکرمی (عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش) در جریان شصت و پنجمین جلسه علنی شورای شهر در تذکر پیش از دستور خود به وجود رانت و بازار سیاه طرح ترافیک اعتراض کرد.

خداکرمی با اشاره به دوران جنگ تحمیلی که به مردم سهمیه و کوپن داده می‌شد، گفت: در آن زمان علاوه بر سهمیه غذا به مردم کوپن سیگار می‌دادند و من به یاد دارم برخی از افراد غیرسیگاری هم در صف می‌ایستادند تا سیگار را گرفته و در بازار سیاه بفروشند.

وی ادامه داد: امروز هم شاهد هستیم این اتفاق برای طرح ترافیک افتاده و برخی سهمیه خود را در بازار سیاه می‌فروشند. متاسفانه رانت‌خواری فرهنگ سخیفی است که بعضا دیده می‌شود. این در حالی است که قرار بود طرح جدید ترافیک برای مقابله با رانت در این زمینه باشد اما بازهم با وجود تلاش‌هایی که صورت گرفت، شاهد بی‌اخلاقی‌هایی در این زمینه هستیم.

عضو شورای شهر در ادامه خطاب به شهردار گفت: از آقای شهردار می‌خواهیم هرچه زودتر در گزارشی اسم افراد و سازمان‌هایی که از رانت کارت شناور بهره برده و آن را به صورت غیرقانونی می‌فروشند؛ منتشر و مراتب را به اطلاع ما برسانند.

طرح ترافیک جدید از شنبه ۱۵ اردیبهشت ماه در تهران اجرایی شد و  با اجرای آن، طرح ترافیک قدیمی با قدمت بیش از ۳۰سال برای همیشه از تهران خداحافظی کرد تا طرحی  با محوریت پرداخت عوارض براساس زمان تردد روی کار می‌آید.

با اینکه تغییر در نحوه اجرای طرح موافقان و مخالفان زیادی داشت اما همگی متفق القول عنوان می کردند که تغییر در اجرای طرح اثرات زیادی از جمله کاهش ترافیک شده اما دیروز گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه مدتی است که بازار خرید و فروش طرح های ترافیک نیز داغ شده است بگونه ای که به راحتی می توان تنها با یک سرچ ساده لیستی از اشخاصی که طرح ترافیک را به قیمت های مختلف می فروشند، پیدا کرد.

 


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #ترافیک #بازار #خداکرمی #تهران #اجرای #سهمیه #شورای شهر #شورای #منتشر #زیادی #اینکه #گزارشی #تغییر #ادامه #سیگار #مقابله #افراد #هستیم #زمینه #شهردار

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بازار سیاه طرح ترافیک/ قرار بود طرح جدید ترافیک برای مقابله با رانت باشد

*

*


X https://sport45.site/