مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 50724 -تاریخ انتشار : یکشنبه 13 خرداد 1397 -ساعت : 06:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن
منشأ پدید آمدن اندیشه انقلاب قرآن است

امام جمعه قائم‌شهر:

منشأ پدید آمدن اندیشه انقلاب قرآن است

مازندشورا: امام جمعه قائم‌شهر گفت: منشأ پدید آمدن اندیشه انقلاب، قرآن است و اگر امام راحل، رهبر انقلاب شد دلیلش آن بود که قرآن آموخته ممتاز بود و اندیشه ناب اسلامی را از قرآن آموختند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان قائم‌شهر، آیت‌الله علی معلمی امشب در نخستین نشست هم‌اندیشی ارتقاء سطح رسانه با محوریت قرآن و عترت با بیان اینکه هرکسی به اندازه تمکن، فرصت و مقدوراتش موظف است تا فرهنگ قرآنی را ترویج کند، اظهار کرد: در جامعه اسلامی باید قرآن را جدی بگیریم.

وی افزود: در سایه پیروزی انقلاب رویکرد دولت و ملت، ملت و دولت نسبت به مسائل دینی و ارزشی به ویژه قرآن، رویکرد خوبی است، گرچه گله داریم ولی نسبت به گذشته می‌بینیم از کجا به کجا رسیدیم ولی نباید به همین اندازه قانع باشیم.

امام جمعه قائم‌شهر تصریح کرد: منشأ پدید آمدن اندیشه انقلاب، قرآن است و اگر امام راحل، رهبر انقلاب شد دلیلش آن بود که قرآن آموخته ممتاز بود و اندیشه ناب اسلامی را از قرآن آموختند.

معلمی با بیان اینکه  نباید این جور باشد یک عده چون قرآن‌خوان هستند وظیفه دارند ماه رمضان قرآن بخوانند، اظهار کرد: قرآن برای همه است و باید دستگاه‌های مختلف فرهنگی و رسانه‌‌ای آموزش و یادگیری قرآن را در جامعه جا بی‌اندازند چراکه برای فرد مسلمان نقص است که قرآن نیاموخته باشد و اگر یاد نگرفت باید در مسیر آموختن قرآن باشد چراکه آموزش دیدن و آموزش دادن بسیار منزلت دارد.

وی در پایان گفت: حرف‌های خوبی در این نشست گفته شد و باید بازخوانی شود چراکه باید قرآن برای همه اقشار و سنین فراگیر شود و صدا و سیما می‌تواند بانی شود و در این زمینه برنامه بسازند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز با بیان اینکه ذات برگزاری این نشست‌ها قطعاً اثر گذار است، اظهار کرد: حلقه مفقوده در عمده فعالیت‌های رسانه‌ای و فرهنگی ما از آموزه‌های قرآنی است که باید با دقت کار شود.

احد جاودانی افزود: باید با محوریت آموزه‌های دینی و قرآنی و زندگی ائمه‌اطهار برنامه‌ریزی کنیم تا مؤفقیت دنیا و آخرت را در پیش داشته باشیم.

وی در پایان گفت: به یک تعامل و هم‌فکری نیاز داریم تا راه حل ارائه دهیم و راه حل پیدا کنیم و هم مؤسسات قرآنی در اجرای سیاست‌های قرانی نظام و هم رسانه در انتشار و تولید رسانه گام بردارند.

86044/ع


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : قرآنی - انقلاب - اسلامی - اظهار - قائم‌شهر - چراکه - آموزش - اندیشه - رسانه - باشیم - نباید - فرهنگی - آموزه‌های - داریم - پایان - جامعه - محوریت - معلمی - اینکه - اندازه - افزود - فرهنگ - رویکرد -

نظر شما در مورد : منشأ پدید آمدن اندیشه انقلاب قرآن است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*