مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 51035 -تاریخ انتشار : یکشنبه 27 خرداد 1397 -ساعت : 08:48

چاپ به اشتراگ گذاشتن
خدمات‌رسانی ۴۰ اکیپ راهداری در محورهای مواصلاتی استان گلستان/ رصد شبانه‌روزی نقاط پرحادثه استان با ۱۷ دوربین‌ نظارتی

با شروع طرح راهداری تابستانی انجام می‌شود:

خدمات‌رسانی ۴۰ اکیپ راهداری در محورهای مواصلاتی استان گلستان/ رصد شبانه‌روزی نقاط پرحادثه استان با ۱۷ دوربین‌ نظارتی

مازندشورا: مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان گلستان گفت: ۴۰ اکیپ راهداری با ۳۰۰ نفر از راهداران در محورهای مواصلاتی استان به مسافران با آغاز طرح راهداری تابستانی از اول تیرماه لغایت ۳۱ شهریورماه امسال خدمات‌رسانی می‌کنند.

مازندشورا:مهدی میقانی مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گفت: در طرح راهداری تابستانی ۱۲۴ دستگاه ماشین‌آلات سنگین، نیمه سنگین و سبک برای استقبال از مسافران تابستانی آماده‌سازی شده است.

وی با اشاره به اینکه نقاط پرحادثه و حساس جاده‌ای استان به‌صورت شبانه‌روزی توسط ۱۷ دستگاه دوربین‌های نظارتی مرکز مدیریت راه‌های استان رصد می‌شود، ادامه داد: برنامه‌ریزی شده جهت اجرای موفق طرح راهداری تابستانی در صورت وقوع شرایط بحرانی آمادگی لازم صورت گرفته باشد.

وی بر هماهنگی دستگاه‌های مرتبط از جمله اورژانس، هلال‌احمر، نیروی انتظامی و پلیس‌راه در اجرای طرح راهداری تابستانی تأکید و اظهار کرد: پیام‌های ایمنی و هشداری توسط ۵ تابلوی VMS محورهای پرتردد استان ارائه می‌شود و ۳۶ گشت راهداری نیز در محورهای مواصلاتی حضور لازم را خواهند داشت.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان گلستان تجدید و احیاء خط‌کشی راه‌ها در محورهای منتهی به مناطق گردشگری و پرتردد را از مهم‌ترین اقدامات آماده‌سازی جاده‌های استان برای استقبال از مسافران تابستانی برشمرد.

میقانی با بیان اینکه گشت‌های راهداری در محورهای مواصلاتی استان حضور شبانه‌روزی دارند، تصریح کرد: نقاط پرحادثه در جاده‌های استان با نصب تابلو و علائم ایمنی آشکارسازی شده و تابلوهای مسیرنما و خطرنما و اجرای شیارهای لرزاننده در محورهای مواصلاتی استان نصب شده است.

وی به ساماندهی علائم ایمنی، تنظیف حریم و ورودی شهرها و شستشوی تابلو و گاردریل‌ها در محورهای اصلی، فرعی و روستایی به طول حدود ۳۰۰۰ کیلومتر در استان گلستان اشاره کرد و افزود: نگهداری و برقراری روشنایی در محورهای مواصلاتی استان و لکه‌گیری، درزگیری و روکش آسفالت در محورهای پرتردد استان از دیگر اقدامات راهداری اجرا شده در جهت افزایش ایمنی سفرهای جاده‌ای است.

 وی ادامه داد: تلفن گویای ۱۴۱ با بروز رسانی هر چهار ساعت یک‌بار از وضعیت راه‌های استان آماده پاسخگویی به هموطنان است و همچنین برای ارتباط مستقیم با مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان می‌توان با شماره تلفن ۰۱۷۳۲۴۸۰۰۱۹ تماس گرفت.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : استان - راهداری - محورهای - تابستانی - جاده‌ای - مواصلاتی - ایمنی - حمل‌ونقل - اجرای - پرحادثه - گلستان - شبانه‌روزی - پرتردد - راه‌های - ادامه - تابلو - علائم - مدیریت - جاده‌های - اقدامات - سنگین - مدیرکل - میقانی - نظارتی - دستگاه - استقبال - اشاره - آماده‌سازی - مسافران - اینکه -

مطالب مرتبط با : خدمات‌رسانی ۴۰ اکیپ راهداری در محورهای مواصلاتی استان گلستان/ رصد شبانه‌روزی نقاط پرحادثه استان با ۱۷ ...
نظر شما در مورد : خدمات‌رسانی ۴۰ اکیپ راهداری در محورهای مواصلاتی استان گلستان/ رصد شبانه‌روزی نقاط پرحادثه استان با ۱۷ ...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها