مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 6651 -تاریخ انتشار : دوشنبه 05 مهر 1395 -ساعت : 14:19

چاپ به اشتراگ گذاشتن

شهردار منطقه 9 خبر داد:

ساماندهی متکدیان و کارتن خواب ها در ورودی غربی پایتخت

مازندشورا: شهردار منطقه 9 از ساماندهی متکدیان و کارتن خواب ها در سطح محلات خبر داد و گفت: در 3 ماه اخیر این طرح با جدیت بیشتری اجرایی شده و بطور میانگین هر هفته 5 متکدی یا شبه متکدی جمع آوری می شود.

مازندشورا:

بلدیه| حمید محسنی با اعلام این خبر اظهار داشت: طبق بند 5 ماده 55 ، تکدی گری جرم محسوب می شود و شهرداری نیز وظیفه دارد با آنها برخورد کرده و از سطح شهر جمع آوری کند.وی افزود: پاتوق متکدیان و شبه متکدیان در 5 نقطه از منطقه قرار داشت و بیش از همه محله استاد معین با این معضل مواجه و میدان آزادی ، بوستان المهدی (عج) و پل عابر پیاده خیابان آزادی نیز در این محله به پاتوق اصلی متکدیان تبدیل شده بود.

شهردار منطقه 9 ادامه داد: محله های امامزاده عبدالله (ع) و شمشیری در رده های بعدی حضور متکدیان در سطح محله قرار داشتند و سه راه بوتان و بوستان شمشیری نیز از دیگر مراکز تجمع این افراد در سطح محدوده بود.

وی اذعان داشت: در طی عملیات جداگانه و هفتگی از 3 ماه گذشته خوشبختانه حضور متکدیان و به ویژه شبه متکدیان در محلات کمرنگ تر شده و با مشارکت سازمان خدمات اجتماعی ، شهربان و کلانتری 119 مهرآباد این افراد جمع آوری شده اند.

محسنی با بیان اینکه متکدیان پس از جمع آوری به مرحله غربالگری نیز وارد می شوند ، گفت: افراد زیر 15 سال به گشت بهزیستی سپرده می شوند ولی افراد بالای 15 سال توسط گشت سازمان خدمات اجتماعی جمع آوری می شوند و در صورتیکه متکدیان از اتباع بیگانه باشند نیز به مرکز مرتبط ارجاع داده شده و سایر افراد هم براساس حکم قضایی به سامان سراها فرستاده خواهند شد.

وی تصریح کرد: با توجه به متکدیان جمع آوری شده براساس تحقیقات اولیه متوجه شدیم که حدود 15 درصد از این افراد نیاز مالی دارند و اکثر آنان سالمند هستند.

شهردار منطقه 9 خاطرنشان کرد: هیچکدام از متکدیان یا شبه متکدیان جمع آوری و شناسایی شده در منطقه بومی نیستند و همگی از شهرها و محله های دیگر برای گدایی و کسب درآمد به این بخش از پایتخت آمده اند.

وی اضافه کرد: اغلب این افراد هم اهل شهرستان هستند که با هدف کسب درآمد و به امید اشتغال مسیر پایتخت را در پیش گرفته ولی به تکدی گری روی آورده اند.

به گفته محسنی علاوه بر اجرای طرح ساماندهی متکدیان ، کارتن خواب ها نیز در صورت مشاهده جمع آوری شده و به مددسرا یا مرکز بهاران منتقل می شوند.

شهردار منطقه 9 اظهار داشت: تکدی گری در منطقه یک معضل جدی نسبت به دیگر مناطق محسوب نمی شود و شرایط در این بخش از پایتخت به گونه ای نیست که یکی از بازارهای اصلی و از نقاط هدف متکدیان و شبه متکدیان باشد.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : متکدیان - افراد - منطقه - شهردار - پایتخت - محسنی - درآمد - خدمات - اجتماعی - شمشیری - براساس - محسوب - کارتن - ساماندهی - اظهار - پاتوق - آزادی - بوستان -

نظر شما در مورد : ساماندهی متکدیان و کارتن خواب ها در ورودی غربی پایتخت

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها