مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48445 -تاریخ انتشار : یکشنبه 26 فروردین 1397 -ساعت : 14:31

چاپ به اشتراگ گذاشتن

طرح«بهنام»درمجموعه مدیریت شهری همدان

مازندشورا: شهردارآنلاین: سخنگوی شورای شهر همدان از تصویب طرح بهنام «برند همدانی، نماد افتخار ملی» در صحن شورای شهر برای اجرا در بدنه مدیریت شهری همدان خبرداد.

مازندشورا:کامران گردان ظهر یکشنبه در حاشیه صحن شورای شهر همدان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طرح «بهنام» به پیشنهاد مرکز مطالعات و پژوهش های شورا به صحن ارائه شد، افزود: با توجه به نام گذاری سال ۹۷ به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی و جایگاه ویژه شورای شهر، شهرداری همدان و سازمان های وابسته به عنوان نهادهای اثرگذار و مرتبط با بدنه جامعه، اعضای شورا در راستای افزایش سطح کیفی تولیدات استان، کاهش نرخ بیکاری، افزایش تولید ناخالص داخلی و رونق کسب و کارهای بومی استان همدان طرحی را در قالب طرح بهنام (برند همدانی، نماد افتخار ملی) ارائه کردند.

گردان گام نخست در اجرای طرح بهنام را تقویت فرهنگ مشارکت عمومی شهروندان همدانی برای خرید کالا و خدمات ایرانی با اولویت کالاهای تولیدی استان برشمرد و اضافه کرد: ارتقای سطح کیفی و کمی تولیدات داخلی و به ویژه تولیدات بومی از طریق ایجاد طرح ها و تسهیلات تشویقی، پایش و نظارت مستمر بر اجرای صحیح طرح، تعهد به استفاده از کالاها و خدمات با کیفیت داخلی و بومی استان از موارد تاکید شده در این طرح است.

وی با اشاره به اینکه در همین راستا برنامه های اجرایی برای الزام شورا و شهرداری به فرهنگ سازی و رعایت استفاده از کالاها و خدمات داخلی پیشنهاد شد، اظهار کرد: از جمله این پیشنهادات فرهنگ سازی، تقویت روحیه مشارکت، تشویق مردم به خرید و استفاده از کالای ایرانی با اولویت کالای تولیدی استان همدان با همکاری و مشارکت نهادهای مرتبط است که در این راستا سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری باید طی مدت دو هفته طرح پیشنهادی خود را برای تصویب به شورای شهر ارسال کند.

وی از دیگر موارد تصویب شده در طرح بهنام را ایجاد تسهیلات تشویقی برای تبلیغات شهری (تا ۸۰ درصد تخفیف در عوارض) و به تولیدکنندگان کالاها و خدمات بومی شهرستان همدان اعلام کرد و یادآورشد: سازمان سیما و منظر شهرداری باید طرح پیشنهادی خود را طی مدت یک هفته برای تصویب به شورای شهر ارسال کند.

سخنگوی شورای شهر همدان ادامه داد: استفاده از کالاهای ایرانی با اولویت کالای تولیدی داخل استان همدان در تمامی حوزه ها به استثنای مواردی که نمونه مشابه داخلی وجود ندارد و قید الزام استفاده از کالای ایرانی در صورت وجود در اسناد مناقصات و استعلامات شهرداری و تخصیص امتیاز فنی ویژه به پیمانکاران بومی شهر همدان از موارد تاکیدی در این مصوبه است.

کامران گردان با اشاره به اینکه خرید کالای خارجی که دارای تولید مشابه داخلی است، ممنوع شده و ذیحسابان باید از پرداخت اعتبار خرید کالاهای یاد شده به صورت مستقیم یا اسناد مندرج در صورت وضعیت های ارسالی از پیمانکاران خودداری کنند، افزود: در مصوبه تاکید شده در موارد استثناء که خرید کالاهای داخلی امکان پذیر نبوده و مشابه داخلی ندارد با پیشنهاد بالاترین مقام مربوطه و تایید کمیسیون عالی معاملات، خرید کالای مورد نیاز از دیگر مجاری ممکن با طی تشریفات قانونی مجاز اعلام شود.

گردان با بیان اینکه طبق مصوبه طرح بهنام بازدیدهای دوره ای اعضای شورا از واحدهای تولیدی و خدماتی شهر همدان باید در دستور کار شورا قرار گیرد، افزود:  تشکیل جلسات منظم ادواری میان اعضای مرتبط شورا، کارشناسان حرفه ای و کارآفرینان بومی در دستور کار قرار گرفته تا به صورت جدی موانع کارآفرینی و اشتغال زایی در شهر همدان بررسی و حل و فصل شود.

وی اضافه کرد: بر این اساس شورای شهر همدان با معرفی یک نفر از اعضا به عنوان مسئول نظارت بر حسن اجرای این مصوبات در شهرداری، سازمان ها و واحدهای تابعه آن نسبت به تهیه و ارائه گزارش های ادواری میزان تحقق مفاد مصوبات به شورا همت خواهد کرد.

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شورا - همدان - داخلی - کالای - بهنام - شهرداری - شورای - استان - شورای شهر - ایرانی - استفاده - موارد - تولیدی - خدمات - کالاهای - گردان - اینکه - ارائه - افزود - اولویت - پیشنهاد - اعضای - مشابه - تصویب - عنوان - مصوبه - کالاها - مرتبط - مشارکت - تولیدات - اجرای - فرهنگ - اسناد - ندارد - نکا - پیمانکاران - اعلام - کامران - ادواری - مصوبات - دستور - ارسال - واحدهای - افزایش - پیشنهادی - تسهیلات - تشویقی - ایجاد - اضافه - تقویت - نظارت - همدانی - راستا - الزام - اشاره - تاکید - نهادهای - تولید -

نظر شما در مورد : طرح«بهنام»درمجموعه مدیریت شهری همدان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*