تاریخ انتشار : سه شنبه 01 خرداد 1397 - ساعت : 08:56

کد مطلب: 50346 چاپ به اشتراگ گذاشتن

لزوم تدوین طرح ساماندهی گردشگری شمیرانات

مازندشورا: شهردارآنلاین: استاندار تهران بر لزوم تهیه طرح ساماندهی گردشگری شهرستان شمیرانات در آینده نزدیک تاکید کرد.

مازندشورا:محمدحسین مقیمی در جلسه فعالان اقتصادی شهرستان شمیرانات که در محل فرمانداری شمیرانات برگزار شد، گفت: دستگاه‌های اجرایی در چارچوب قانون و در کمیته‌های فنی در راستای رفع مشکلات و طرح‌های اقتصادی مردم باید گام‌های موثری را بردارند.

وی افزود: محدودیت‌های قانونی یکی از مشکلاتی است که فعالان اقتصادی در سطح شهرستان شمیرانات با آن مواجه هستند. قوانین قابل تفسیر هستند و اگر اجرای طرح‌ها از نظر قانونی اشکال نداشته باشد دستگاه‌های اجرایی می‌توانند در راستای رفع مشکلات به سرمایه‌گذاران کمک کنند.

وی ادامه داد: شهرستان شمیرانات دارای ظرفیت‌های گسترده‌ای است، ظرفیت‌هایی که در بخش‌های کشاورزی، گردشگری و... هر یک می‌توانند پتانسیل‌های گسترده‌ای را به ویژه در حوزه ایجاد اشتغال برای شهرستان و حتی استان فراهم کنند.

استاندار تهران با بیان اینکه در سال جاری به دلیل سرمازدگی محصول گیلاس در سطح شهرستان شمیرانات از بین رفته است، گفت: در کل استان 851 میلیارد تومان خسارت سرمادیدگی به جای مانده که 50 درصد از این میزان متعلق به باغات سطح شهرستان شمیرانات است.

وی تاکید کرد: بخش گردشگری در این شهرستان بسیار تاثیرگذار است و اگر ورود سرمایه‌گذاران به این بخش محقق نشود شهرستان به مسیری می‌رود که ظرفیت‌های آن از بین خواهد رفت. لذا مسئولان شهرستان باید به دنبال رونق گردشگری باشند. بی‌تردید اگر به صورت علمی حوزه گردشگری دنبال شود برای مردم شهرستان درآمدزا خواهد بود.

مقیمی با اشاره به مصوبه شورای عالی امنیت ملی درباره شهرستان شمیرانات گفت: باید طرح ساماندهی گردشگری در این شهرستان تدوین شود. از شوراها و شهرداری‌ها در شمیرانات توقع داریم که به معیشت مردم فکر کنند و طرح‌هایی در راستای تامین معیشت مردم ارائه کنند.

وی بر ضرورت استفاده از ظرفیت گردشگری شمیرانات برای درآمدزایی شهروندان تاکید کرد و افزود: رفع موانع اجرای طرح‌های اقتصادی در این شهرستان رونق اقتصادی را به همراه خواهد داشت.

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود به اجرای طرح فاضلاب شهری اشاره کرد و افزود: تمامی امکانات شهرها باید به کار گرفته شوند تا فاضلاب شهرها و روستاهای سطح شهرستان شمیرانات از این منطقه خارج و تصفیه شوند تا از ورود فاضلاب به رودخانه جلوگیری شود.

منبع:ایسنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #شهرستان #شمیرانات #گردشگری #اقتصادی #اجرای #فاضلاب #راستای #افزود #استاندار #استان #گسترده‌ای #تهران #اشاره #شهرها #معیشت #ظرفیت‌های #دنبال #تاکید #قانونی #دستگاه‌های #فعالان #مقیمی #ساماندهی #اجرایی #مشکلات #می‌توانند #تدوین #طرح‌های #سرمایه‌گذاران

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : لزوم تدوین طرح ساماندهی گردشگری شمیرانات

*

*


X https://sport45.site/