تاریخ انتشار : سه شنبه 01 خرداد 1397 - ساعت : 11:05

کد مطلب: 50363 چاپ به اشتراگ گذاشتن

طرح سالم سازی دریای خزر آغاز شد

مازندشورا: شهردارآنلاین: سخنگوی طرح سالم سازی دریای خزر در مازندران گفت: با اجرای طرح سالم سازی از امروز اول خرداد ماه، شنا در ساحل خزر در این استان برای شناگران به طور رسمی آزاد است.

مازندشورا:عیسی قاسمی افزود: طرح دریا از اول خردادماه شروع و تا 31 شهریورماه سال جاری به مدت 120 روز ادامه خواهد داشت.
طرح دریا از ساعت 8 صبح شروع و تا ساعت 18 ادامه خواهد داشت.
وی اضافه کرد: در سال جاری حدود 900 ناجی غریق در داخل و خارج از طرح سالم سازی به حادثه دیدگان احتمالی خدمات رسانی می کنند.
به گفته طوسی برای سال جاری 95 نقطه از338 کیلومتر ساحل خزر در حوزه استحفاظی مازندران برای شناگران آزاد است.

مدیرکل دفتراموراجتماعی استانداری مازندران گفت که درفصل شنا سال جاری 376 نقطه حادثه خیز در ساحل خزر در این استان شناسایی شد که شنا دراین مناطق ممنوع است.
قاسمی طوسی اظهار داشت: در مناطق ممنوعه شنا400 ناجی حضور فیزیکی دارند تا از بروز حوادث احتمالی در این مناطق پیشگیری کنند. 
وی اضافه کرد: براساس برنامه ریزی در سال جاری همانند سال قبل مدیریت طرح سالم سازی دریا به هلال احمر سپرده شد و درکنار آن نیروهای انتظامی، اورژانس 115 و سایر دستگاه های فرهنگی و اجتماعی از جمله تشکل های مردمی حضور دارند.
وی برگزاری جنگ شادی و تئاتر را از برنامه های فرهنگی برای پرکردن اوقات فراغت مسافران در طرح های سالم سازی اعلام کرد.

سخنگوی طرح سالم سازی دریای خزر در مازندران گفت که اعتبار مورد نیاز برای پرداخت دستمزد ناجیان غریق پیش بینی شد و در سال جاری همانند سال گذشته مشکلی برای پرداخت دستمزد ناجیان غریق در مازندران نخواهیم داشت.
سال گذشته به طور میانگین برای هر ناجی ماهانه 12 تا 15 میلیون ریال دستمزد مصوب شد.
در سال گذشته 62 نفر در 90 طرح سالم سازی دریای خزر در مازندران جان خود را از دست دادند که بیشترین جمعیت غرق شده در خزر در سال گذشته مربوط به مازندران و پس از آن استان های تهران و خراسان رتبه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.
آمار غریق خزر در مازندران در سال 96 نسبت به 95 حدود 22 درصد کاهش داشت و نسبت به سال 92 میزان کاهش حدود 4 برابر رسید.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #مازندران #گذشته #دریای #دستمزد #مناطق #ادامه #پرداخت #ناجیان #قاسمی #دادند #فرهنگی #همانند #استان #حادثه #اضافه #دارند #برنامه #احتمالی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : طرح سالم سازی دریای خزر آغاز شد

*

*


X https://sport45.site/