تاریخ انتشار : سه شنبه 01 خرداد 1397 - ساعت : 14:30

کد مطلب: 50390 چاپ به اشتراگ گذاشتن

تعداد کودکان اوتیسم در ایران رو به افزایش است

مازندشورا: شهردارآنلاین: مدیر عامل انجمن اوتیسم گفت: امسال اعلام شده که از هر 59 تولد یک کودک مبتلا به اوتیسم است پس با موج ورود کودکان مبتلا به اوتیسم روبرو هستیم و سیاستگذاران باید برای آن برنامه ریزی کنند.

مازندشورا: سعیده صالح غفاری روز سه شنبه در مراسم افتتاح کتابخانه اوتیسم افزود: چون کودکان مبتلا به اوتیسم پس از پایان دوره مدرسه، جایگاه اجتماعی ندارند لازم است که از همین حالا به آنان توجه بیشتری کنیم.
وی با اشاره به صرف میلیون ها هزینه برای راه اندازی کتابخانه اوتیسم، ادامه داد: کودکان مبتلا به اوتیسم می توانند به سطحی برسند که ورود به مدرسه و دانشگاه را داشته باشند.
صالح غفاری از تمام اقشار جامعه خواست تا آگاهی خود را نسبت به اوتیسم افزایش دهند و گفت: اوتیسم یک جامعه را درگیر می کند و تنها پدر و مادر یا همسایه درگیر مسائل مربوط به اوتیسم نمی شود.
مدیر عامل انجمن اوتیسم اظهار داشت: اگر غربالگری اوتیسم در سنین کمتر از سه سال انجام گیرد آنگاه آنان می توانند در جامعه حضور پیدا کنند.
غفاری افزود: در صورت اجرا نشدن برنامه های غربالگری اوتیسم برای کودکان، نیاز به مراکز نگهداری کودکان اوتیسم افزایش پیدا می کند که اکنون خلاء این مراکز نیز به شدت احساس می شود.
وی تصریح کرد: برخی مبتلایان به اوتیسم نیاز به بستری و خدمات سلامت روان دارند که متاسفانه حمایت نمی شوند.
کتابخانه اوتیسم امروز سه شنبه به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و استفاده مبتلایان به این اختلال و خانواده های آنان با حضور مسئولانی از وزارت بهداشت،بهزیستی، دفتر صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف ) در تهران و سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) و چهره های مطرح سینما افتتاح شد. 
اوتیسم یا درخودماندگی نوعی اختلال رشدی از نوع روابط اجتماعی است که با رفتارهای ارتباطی و کلامی غیرطبیعی مشخص می‌شود. 
سازمان بهزیستی نیز پیش از این اعلام کرده بود که با توجه به اجرای برنامه های پایلوت غربالگری اوتیسم در سال های گذشته، انتظار است یک درصد جمعیت یعنی حدود 700 هزار نفر در کشور مبتلا به طیف خفیف تا شدید اوتیسم باشند. 

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #اوتیسم #کودکان #غربالگری #مبتلا #کتابخانه #جامعه #افزایش #غفاری #مراکز #برنامه #اختلال #بهزیستی #مبتلایان #اجتماعی #افزود #افتتاح #مدرسه #توانند #باشند #درگیر

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تعداد کودکان اوتیسم در ایران رو به افزایش است

*

*


X https://sport45.site/