مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 50467 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 02 خرداد 1397 -ساعت : 19:15

چاپ به اشتراگ گذاشتن

برگزاری سومین "جشنواره بچه‌های محراب "

مازندشورا: شهردارآنلاین: به منظور انس و الفت بیشتر کودکان و نوجوانان با مساجد و نمازهای جماعت و جهت‌دهی استعدادهای درخشان به سمت و سوی نغمات دینی، مکبرین و موذنین کودک و نوجوان مناطق ۲۲ گانه شهرتهران شناسایی و تکریم می‌شوند.

مازندشورا:ملوک سیدآبادی دبیر اجرایی سومین " جشنواره بچه‌های محراب " و رییس فرهنگسرای اخلاق با توجه به نقش مکبرین و موذنین در هر چه با شکوه‌تر برگزار شدن فریضه الهی گفت : "اذان گو"، با لحن و صوت زیبای خود، توجه نمازگزاران را به نقطه مرکزی اجتماع رحمانی جلب می‌کند و "مکبر" نیز با اعلام تکبیره الاحرام، لحظه اتصال به قرب الهی را فریاد می‌زند و همگان را به رعایت آداب نماز دعوت می‌کند.


سیدآبادی اضافه کرد : سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در راستای تجلیل و تکریم و اشاعه سنت حسنه اذان گویی و مکبری، سومین "جشنواره بچه‌های محراب " را بین پسران در دو رشته مکبری (رده سنی ۸ تا ۱۲ سال) و موذنی (رده سنی ۱۲ تا ۱۶ سال) در سطح مناطق ۲۲ گانه شهر تهران برگزار می‌کند.


دبیر اجرایی سومین "جشنواره بچه‌های محراب " ادامه داد : همزمان با حلول ماه مبارک رمضان، فراخوان و مکاتبه با ائمه محترم جماعات و مسئولان فرهنگی مساجد توسط مدیریت فرهنگی هنری مناطق ۲۲ گانه انجام شده تا مشخصات مکبرین و موذنین کودک و نوجوان مساجد شهر تهران تا ۲۲ خردادماه سالجاری گردآوری شود.


وی افزود : پس از احصاء مشخصات مکبرین و موذنین مناطق مختلف شهر تهران، در بازه زمانی ۲۸ خرداد تا ۱۴ تیرماه، مرحله داوری در یکی از مساجد محوری هر یک از مناطق ۲۲ گانه شهرتهران، با حضور داورانی که با همکاری فرهنگسرای قرآن انتخاب می‌شوند، مکبرین و موذنین هر منطقه بر اساس شاخصه‌هایی از جمله صوت و لحن، صحت قرائت و فصاحت و رعایت ترتیب، ارزیابی و رتبه‌های اول تا سوم مناطق در رشته‌های مکبری و موذنی مشخص می‌شوند و هدیه‌ای فرهنگی همراه با گواهی حضور یکایک کودکان و نوجوانان شرکت کننده در مرحله داوری داده می‌شود.


به گفته سیدآبادی، آیین اختتامیه و اهدای هدایای مکبرین و موذنین برگزیده هر منطقه با حضور رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، شخصیت‌های فرهنگی_مذهبی، مدیران فرهنگی هنری مناطق ۲۲ گانه و روسای فرهنگسراها در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار می‌شود و به  ۱۲۰ مکبر و موذن برگزیده مناطق ۲۲ گانه شهر تهران لوح تکریم و جوایزی اهداء می‌شود.


 دبیر اجرایی سومین " جشنواره بچه‌های محراب " از تمامی کودکان و نوجوانان ۸ تا ۱۲ سال و موذن ۱۲ تا ۱۶ سال دعوت کرد به نزدیکترین فرهنگسرای محل زندگی خود مراجعه و برای حضور در این جشنواره ثبت نام کنند.


دبیرخانه سومین "جشنواه بچه های محراب" درخیابان پیروزی، خیابان شکوفه، خیابان شهیدکاظمی، جنب بوستان گلزار، طبقه چهارم فرهنگسرای اخلاق واقع و شماره تلفن ۳۳۳۵۵۰۳۶ آماده پاسخگویی به سوالات علاقمندان به شرکت در جشنواره است.

منبع:ایسنا


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فرهنگی - مناطق - جشنواره - محراب - سومین - تهران - مکبرین - موذنین - بچه‌های - فرهنگسرای - مساجد - مکبری - می‌کند - سیدآبادی - اجرایی - برگزار - می‌شوند - منطقه - خیابان - داوری - نوجوانان - برگزیده - کودکان - شهرداری - رعایت - اخلاق - تکریم - موذنی - مشخصات - مرحله -

نظر شما در مورد : برگزاری سومین "جشنواره بچه‌های محراب "

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*