مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4274 -تاریخ انتشار : یکشنبه 20 تیر 1395 -ساعت : 11:46

چاپ به اشتراگ گذاشتن

با مشارکت پلیس و شهرداری صورت گرفت:

آغاز به کار کمپین «شهروند_قانونمدار»

مازندشورا: پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با همکاری شهرداری کمپینی به نام «#شهروند_قانونمدار» را به راه انداخته تا به مشارکت شهروندان در راستای اصلاح فرهنگ ترافیکی اقدام کند.

مازندشورا:

بلدیه|سرهنگ مراد مرادی معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس تهران بزرگ، در این باره گفت: کمپین «شهروند قانونمدار» با هدف ارتقای فرهنگ ترافیکی و رانندگی و همچنین کاهش حوادث ناشی از آن تشکیل شده است. با توجه به اینکه فرهنگ‌سازی و آموزش یکی از اساسی‌ترین راه‌های اصلاح امور به شمار می‌آید، پلیس نیز با استفاده از ظرفیتی که در این زمینه وجود داشت، این کمپین را به راه انداخت.
وی با بیان اینکه تبلیغات یکی از مهم‌ترین ابزارهای انتقال پیام به شهروندان به حساب می‌آید، ادامه داد: در همین راستا از صبح روز شنبه به مدت 15 روز بیش از 80 اثر هنری و گرافیکی مرتبط با مفاهیم ترافیکی بر روی بیلبوردهای پایتخت نصب شده است.
معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس تهران بزرگ با بیان اینکه برای تهیه این آثار هنری کارگاهی سه روزه با مشارکت سازمان زیباسازی شهرداری تهران برگزار و در آن بیش از 100 متخصص و استاد نقاشی و گرافیک دعوت شد و در نهایت 80 اثر هنری که در آن مفاهیم ترافیکی به زبان هنر و گرافیک ارائه شده بود، برای نصب در بیلبوردهای شهر تهران انتخاب شد.

مرادی با بیان اینکه تخلفاتی همچون عدم رعایت فاصله طولی، عدم استفاده از کلاه ایمنی، دنده عقب در بزرگراه، سرعت و سبقت غیرمجاز و... نقش مهمی در وقوع حوادث رانندگی اعم از جرحی، فوتی و خسارتی در تهران دارند، اظهار کرد: در همین راستا تلاش شد تا عمده مفاهیمی که این آثار ارائه می‌کنند، مرتبط با همین حوزه باشد.
معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس تهران بزرگ درباره اینکه علاوه بر فضای بیلبوردها این کمپین چطور به فعالیت خود ادامه می‌دهد، گفت: تلاش کردیم کمپین شهروند قانونمدار نه یک کمپین مقطعی بلکه یک کمپین مردمی باشد که توسط خود شهروندان ادامه بیابد. از این رو برخی از فعالان فضای مجازی با ایجاد «#شهروند_قانونمدار » مفاهیم مرتبط با رانندگی ایمن را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند. همچنین برنامه‌های دیگری نیز برای این کمپین پیش‌بینی شده که برخی از آنها نیازمند اخذ مجوزهای لازم است و برخی دیگر نیز به مرور زمان اجرا خواهند شد.
به گزارش ایسنا، پلیس چندی پیش نیز  با حمایت از کمپین ایجاد شده از سوی جوانی به نام «من#بین خطوط می‌رانم» به این کمپین پیوسته بود.


 


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کمپین - تهران - اینکه - آموزش - شهروند - فرهنگ - قانونمدار - رانندگی - مفاهیم - مرتبط - ترافیکی - ترافیک - ادامه - معاون - راستا - ایجاد - ارائه - گرافیک - بیلبوردهای - همچنین - مرادی - شهرداری - مشارکت - حوادث - استفاده - می‌آید - شهروندان -

نظر شما در مورد : آغاز به کار کمپین «شهروند_قانونمدار»

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها