مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 50400 -تاریخ انتشار : سه شنبه 01 خرداد 1397 -ساعت : 15:16

چاپ به اشتراگ گذاشتن

شهرداری هر سه ماه گزارش معاملات را ارائه بدهد

مازندشورا: شهردارآنلاین: عضو شورای شهر تهران در خصوص الزام شهرداری به اعلام عمومی اطلاعات معاملات، گفت: شهرداری موظف باشد در دوره اجرای آزمایشی این طرح که ۹ ماه است، هر سه ماه گزارشی ارائه دهد.

مازندشورا: احمد مسجدجامعی در جلسه روز سه شنبهشورای اسلامی شهر تهران در خصوص اعتراض فرمانداری به افزایش ۵۰ درصدی کرایه های اتوبوسرانی در ساعات ۲۲ لغایت پنج صبح گفت: در این باره ما دو نوع افزایش داریم که یکی افزایش سالانه است و بر مبنای نرخ تورم سنجیده و تعیین می شود و نوع دیگر هم افزایش ضریب خدماتی است که محدود به فعالیت خطوط اتوبوسرانی در ساعات ۲۲ لغایت ۵ صبح است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: در مورد مصوبه شورا و افزایش کرایه ها باید گفت افزایش مورد نظر مربوط به ضریب خدماتی است و با افزایش سالانه که باید متناسب با  نرخ تورم باشد تفاوت دارد.

وی اظهار داشت: افزایش نرخ ضریب خدماتی که امسال ۵۰ درصد به تصویب رسیده مطابق با نرخ خدماتی سال گذشته بوده که فرمانداری به آن اعتراضی نداشته و شورای جدید هم افزایشی در سال ۹۷ به این ضریب نرخ خدمات، نداده است.

مسجدجامعی در بررسی طرح «الزام شهرداری تهران به انجام الکترونیکی و اعلان عمومی اطلاعات معاملات شهرداری» گفت: ضروری است کیمسیون برنامه و بودجه گزارشی از اجرای این مصوبات ارائه دهد عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در ادامه بیان کرد: لازم است در طرح، بندی اضافه و به این نکته تأکید شود که شهرداری موظف باشد در دوره اجرای آزمایشی این طرح که نه ماه است، هر سه ماه گزارشی ارائه دهد تا بر حسن اجرای این طرح نظارت لازم به عمل آید.

این طرح که با قید یک فوریت ارائه شده بود به تصویب رسید.

احمد مسجدجامعی در ادامه و در خصوص تغییر نام ایستگاه مترو «البرز» به «اتمسفر» اظهار کرد: واژه اتمسفر، خارجی است و مطابق ضوابط نامگذاری، نمی توان اسامی خارجی را به کار گرفت.

وی در ادامه به اهمیت واژه البرز پرداخت و تأکید کرد: البرز نام مهمی است و آرش کمانگیر از البرز تیر خود را رها و مرز ایران را تعیین کرد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با پیشینه تاریخی ارتفاعات البرز اشاره کرد و گفت: ارتفاعات البرز که روزگاری مانع از نفوذ هندوها به حوزه مسلمانان می شد، به هندوکش معروف بوده است.

مسجدجامعی ادامه داد: دلیل این نامگذاری صعب العبور بودن ارتفاعات البرز بود، که باعث می شده هندی ها نتوانند وارد افغانستان شوند و اگر هم دست به چنین اقدامی می زدند، در ارتفاعات جان خود را از دست می‏دادند.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در ادامه به موضوع دیگری که اهمیت واژه البرز را نشان می دهد اشاره کرد و گفت: علاوه بر این ها البرز یک نام اساطیری، تاریخی و فرهنگی است، نام کوهی است در ایران و نام دماوند از آن برخاسته. نام البرز در ادبیات و فرهنگ و هنر و بسیاری از حوزه های دیگر وجود دارد البرز نام بزرگی است.

وی در پایان اظهار داشت: ایستگاه البرز حد فاصل بین استان های تهران و البرز است و حیف است که این نام را نداشته باشد.

منبع:مهر


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : البرز - افزایش - ادامه - تهران - شورای - خدماتی - شهرداری - ارتفاعات - مسجدجامعی - ارائه - اسلامی - اظهار - اجرای - فرهنگی - اجتماعی - ایستگاه - تأکید - نامگذاری - اشاره - شورای شهر - تاریخی - اهمیت - خارجی - اتمسفر - تصویب - اتوبوسرانی - ساعات - کرایه - فرمانداری - معاملات - لغایت - سالانه - گزارشی - نداشته - مطابق - تعیین - کمیسیون -

نظر شما در مورد : شهرداری هر سه ماه گزارش معاملات را ارائه بدهد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*