مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 44593 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 25 بهمن 1396 -ساعت : 10:40

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مراسم بزرگداشت چهلمین روز درگذشت مهندس معین‌فر با حضور آخوندی برگزار شد

مازندشورا: وزیر راه و شهرسازی در مراسم بزرگداشت چهلمین روز درگذشت مهندس معین‌فر بیان کرد: قطعا دانش و زحمات مهندس معین‌فر در دوره‌های مختلف برای مردم ایران و دانش مهندسی زلزله بسیار سودمند است، یاد ایشان ماندگار می‌ماند و بدون شک این ماندگاری محدود به این روزها و ایام فوت این بزرگوار نخواهد بود بلکه یاد و خاطرات آن در بخش مهندسی ایران جاودان خواهند ماند.

مازندشورا:عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی طی سخنرانی در مراسم بزرگداشت چهلمینروز درگذشت فقید سعید مهندس علی اکبر معین‌فر بیان کرد:همه امروز به یاد مردی بزرگو دوست‌داشتنی، با فکری روشن و تابناک و عزمی راسخ در این محفل به دور هم جمعشدیم، امید دارم که بتوانیم در این روزگار پرغوغا یاد مردانی این چنین راگرامی داشته و بتوانیم از راه و روش و منش آن‌ها برای خود و اطرافیان یاد گرفته وهمچنین چیزی برای آیندگان خود نیز به ودیعه بسپاریم.

آخوندی در ادامه با بیان اینکه مرحوم معین‌فر معمولا در صحبت‌های خوداز آیه‌های قرآن یاد می‌کردند گفت: وقتی به زندگی ایشان نگاه می‌کنیم چندین آیه رامناسب حال این مرد بزرگ می‌توانیم ببینیم، در هرصورت اینکه فردی بتواند در یک مقطعزمانی، راه روشنی برای خود انتخاب کند که بعدها نیز به عنوان پدر مهندسی زلزله ازآن یاد شود مشخص است که انتخابی هوشمندانه داشته است، انتخابی که علاوه بر ارائهخدمات شایان و ارزشمند به مردم توانسته نام نیکی نیز از خود بر جای گذارد.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به معنی این آیه از قرآن که کف‌هایروی آب همه از بین می‌روند و آنچه برای مردم سودمند است باقی می‌ماند گفت: قطعادانش و زحمات مهندس معین‌فر در دوره‌های مختلف برای مردم ایران و دانش مهندسیزلزله بسیار سودمند است، یاد ایشان ماندگار می‌ماند و بدون شک این ماندگاری محدودبه این روزها و ایام فوت این بزرگوار نخواهد بود بلکه یاد و خاطرات آن در بخشمهندسی ایران جاودان خواهند ماند.

این مقام مسئول ادامه داد: قطعا هر زلزله‌ای که رخ دهد یادی از اینعزیز خواهد شد چراکه ایشان کسی بود که این مخاطره را برای مردم، تمدن و سرزمینایران شناسایی کرد و برای مبارزه با آن و کاهش آثار تخریبی‌اش گام‌های جدی برداشت.

وی با تأکید براینکه یاد مهندس مانی‌فر در تاریخ ایران ثبت شده و برایهمه‌گان ماندگار خواهد ماند گفت: قطعا این ماندگاری نام نیک از الطاف خداوند بهشمار می‌رود چراکه هرگاه از دانش آن استفاده می‌شود به عنوان ثوابی برای این مرحومنیز محسوب خواهد شد.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید ضمن اشاره به معاشرت و حضور در جلساتمکرر به همراه مرحوم معین‌فر بیان کرد: آنچه در این دیدارها و گفتگوها برای منبسیار جالب بود، جدی بودن و امیدوار بودن ایشان در مباحث گوناگون بود، مهندس معین‌فردر همه موارد چه نکاتی که حتی از نظر بنده نیز ساده و ابتدایی به شمار می‌رفت تامسائل بزرگ‌تر همچون اتفاقات سیاسی، اقتصادی و یا بخش های مربوط به مهندسی زلزلهجدی بود و درباره تک تک آن‌ها بحث می‌کرد.

آخوندی در این‌باره ادامه داد: به واقع شاید یکی از مشکلات عمده نسلموجود ما همین عدم جدیت در امور باشد که قطعا معلول امید ناقص و کم خواهد بود چراکه امری مشخص است هرچه انسان‌ها امیدوارتر باشند در امور جدی‌تر خواهند بود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه نسل آینده تا چه اندازه به روزهایآتی امیدوار بوده و برای آن تلاش می‌کنند گفت: به واقع این امر از مخاطراتما در سال‌های اتی به شمار خواهد رفت، درحقیقت نقش مردان بزرگ در این ایام است کهخود را نشان خواهد داد، زمانی که همه امید خود را از دست داده‌اند انسان‌های بزرگهستند که خودنمایی می‌کنند.

این مقام مسئول ادامه داد: من خود در جلسات متعدد مشاهده کرده‌ام کهمرحوم معین‌فر چگونه با جدی گرفتن مطالب گوناگون می‌توانست در امور ممانست داشته،کار خود را ادامه داده و محصول قابل عرضه‌ای را نیز از مجموعه تلاش خود ارائه دهد.

عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به حضور همیشگی مهندس معین‌فر درتمامی کانون‌ها، انجمن‌ها، محفل‌های آموزشی و پژوهشی مربوط به زلزله بیان کرد:امیدوارم که ما نیز خستگی ناپذیری را از ایشان یاد بگیریم، واقعیت آن است که فرازو نشیب‌های زندگی، انسان را در موقعیت‌هایی قرار می‌دهد که آن را خسته می‌کند، بههمین دلیل بود که خستگی‌ناپذیری و نستوهبودن ایشان برای تمامی ما یک الگوبود،مردی که با وجود پذیرش واقعیت ولی هیچ‌گاه تسلیم شکست نمی‌شد.

آخوندی در پایان اذعان داشت: امیدوارم بتوانیم درست، صحیح و سالمزندگی کنیم تا پس از ما نیز آیندگان به نیکی یادمان کنند و عاقبت به خیر شویم./


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : معین‌فر - مهندس - ادامه - آخوندی - اینکه - بتوانیم - شهرسازی - اشاره - چراکه - مسئول - ماندگار - خواهند - ماندگاری - گوناگون - امیدوارم - واقعیت - مربوط - می‌ماند - امیدوار - کابینه - مهندسی - آیندگان - آن‌ها - درگذشت - بزرگداشت - مرحوم - زندگی - انتخابی - زلزله - مراسم - عنوان - سودمند -

نظر شما در مورد : مراسم بزرگداشت چهلمین روز درگذشت مهندس معین‌فر با حضور آخوندی برگزار شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*